Sobota, 27 czerwca
31°C Jelenia Góra
reklamy
reklamy

Właściciele odpadów ustaleni

Audio

Czytaj na głos

Autor: Marcin Ryłko, rzecznik prasowy Miasta 1 min czytania

Jeleniogórscy strażnicy miejscy ustalili sprawców wyrzucenia dużej ilości odpadów na drodze łączącej Jelenią Górę ze Staniszowem.

Na drodze prowadzącej od ulicy Wolności w Jeleniej Górze do Staniszowa nieznane osoby wyrzuciły duże ilości odpadów. Strażnicy miejscy prowadzący postępowanie „po nitce do kłębka” dosyć szybko ustalili ich właścicieli.

Po przedstawieniu materiałów dowodowych sprawcy wykroczenia, mieszkańcy powiatu karkonoskiego, przyznali się do ich wyrzucenia i przeprosili za swoje zachowanie. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi z jednoczesnym nakazem na uprzątnięcie odpadów.

Podobnie jest w innych tego typu przypadkach. Najczęściej ustalenie amatorów podrzucania w miejsca publiczne własnych śmieci udaje się bardzo szybko namierzyć.

Za takie wykroczenie, poza obowiązkiem uprzątnięcia odpadów, grozi mandat 500 zł lub grzywna w postępowaniu sądowym, nawet do 5 000 zł!

W opisywanym przypadku odpady zostały już uprzątnięte.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka