Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8058
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Władza pod Szrenicą do odwołania?

Sobota, 16 sierpnia 2008, 9:04
Aktualizacja: 17:40
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Władza pod Szrenicą do odwołania?
Fot. Archiwum
Wiele wskazuje na to, że nie tylko Lubomierz będzie w tym roku areną referendum, podczas którego wyborcy mogli zrzucić ze stołków włodarzy. Podobny scenariusz wydarzeń szykuje się w Szklarskiej Porębie.

To temat Polskiej Gazety Wrocławskiej. Pod Szrenicą zawiązał się komitet referendalny, który chce odwołać obecnego burmistrza Arkadiusza Wichniaka. Zarzuty to nierówne traktowanie przedsiębiorców turystycznych i tworzenie sztucznych konfliktów.

Referendarze sprzeciwiają się polityce władz Szklarskiej Poręby. Chodzi - ich zdaniem - głównie o koszty remontów obiektów turystycznych, które będą musieli udźwignąć sami gestorzy turystyki, głównie dzierżawcy ośrodków i pensjonatów.
Chcieliby zarządzane przez siebie obiekty przejąć na własność, ale władze nie chcą im ich sprzedać, bo prawie całe miasto pod Szrenicą już zostało sprywatyzowane.

W wypowiedzi dla PGWr burmistrz Wichniak podkreśla, że jest spokojny o swoją przyszłość, a grupa niezadowolonych zawsze się znajdzie. Źródła konfliktu upatruje w tym, że władze wypowiedziały umowę dzierżawy pensjonatów czternastu gestorom turystyki. Zapisy kontraktów były skrajnie niekorzystne dla gminy, a ceny – śmiesznie niskie.

O ile dojdzie do rozpisania referendum, będzie to już drugi tego rodzaju „plebiscyt” pod Szrenicą. 11 lat temu w ten sposób odwołano burmistrza Andrzeja Kusztala. Sam stołek szefa miasta jest równie gorący. Kilka lat temu nie wysiedział na nim długo Stanisław Woźniak, obecny dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Został odwołany przez radnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group