Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5977
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wkrótce obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Tym razem przy granicy

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Mea
Region: Wkrótce obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Tym razem przy granicy
Fot. Organizator
Jeleniogórski oddział terenowy polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem współorganizuje XIX edycję Międzynarodowego Dnia Inwalidy, który odbędzie się 5 i 6 kwietnia w Miejskim Domu Kultury, przy ul. Parkowa 1 tradycyjnie w Zgorzelcu. Odbędzie się też konferencja naukowa „Życie bez bólu”, w której wezmą udział m.in. fizjoterapeuci, lekarze, inżynierowie biomedyczni, biolodzy, psycholodzy i naukowcy.

Spotkanie w Zgorzelcu, na granicy polsko - niemieckiej, to wymiana doświadczeń zawodowych, możliwość zapoznania się z osiągnięciami z zakresu inżynierii biomedycznej, fizjoterapii, rehabilitacji i balneologii i medycyny fizykalnej. Podczas międzynarodowej konferencji zaprezentowane będą praktyczne efekty współpracy inżynierów, lekarzy, fizjoterapeutów z możliwością ich zastosowania w codziennej praktyce medycznej.

Na sympozjum prezentować swoje prace będą przedstawiciele nauki, reprezentanci Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Gospodarki z Polski i Niemiec oraz Euroregionu „Nysa” z Czech, Polski i Niemiec. Zaprezentują się też konsultanci krajowi, dziekani uczelni medycznych, uczelni kształcących na kierunku fizjoterapia oraz wielu samodzielnych pracowników nauki z Polski, Hiszpanii, Libanu, Indii, Włoch, Niemiec, Czech, Anglii i Japonii. Przestawione zostaną sposoby pozyskiwania środków z funduszy unijnych dla poprawy jakości ochrony zdrowia.

Jak informuje Zbigniew Śliwiński, przewodniczący komitetu organizacyjnego,
omawiane będą również problemy ludzi trzeciego okresu życia. - Przy współpracy z Transgranicznym Uniwersytetem Trzeciego Wieku ze Zgorzelca przedstawimy szereg interesujących wykładów o leczeniu i terapii schorzeń geriatrycznych z możliwością wykorzystywania środków leczniczych stosowanych bezpiecznie w fizjoterapii, balneologii i medycynie fizykalnej - informuje.

Konferencję uświetni słynna Młodzieżowa Orkiestra Mandolinistów pod batutą Tadeusza
Grudzińskiego.

Więcej informacji można uzyskać w jeleniogórskim oddziale TWK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group