Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 10097
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wkrótce konsultacje o podziale Piechowic

Środa, 27 lutego 2013, 7:33
Aktualizacja: 7:34
Autor: Mea
Konsultacje społeczne z mieszkańcami Piechowic, w których będą mogli wypowiedzieć się czy są za przekształcenie trzech osiedli we wsie odbędą się w marcu. – Do 15 marca w Urzędzie Miasta można też zgłaszać w formie pisemnej uwagi i opinie co do przekształceń – powiedział Jacek Kubielski, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Piechowice.

Piechowiczanie zadecydują czy chcą, by osiedla: Michałowice, Górzyniec, Piastów i Pakoszów przekształciły się w trzy odrębne sołectwa. Piastów i Pakoszów miałyby stanowić jedną wieś. Zmiany mają ułatwić korzystanie z dotacji unijnych dla obszarów wiejskich. Z inicjatywą wyszli mieszkańcy Michałowic.

- W konsultacjach może wziąć udział każdy mieszkaniec Piechowic i odpowiedzieć na specjalnej karcie, czy jest za odłączeniem Michałowic, Górzyńca oraz Piastowa i Pakoszowa od Piechowic, tym samym przekształcając je w sołectwa. Kolejne pytanie będzie dotyczyć przekształcenia Piechowic w gminę miejsko-wiejską – mówił Jacek Kubielski. - Na spotkaniu będą również podane informacje o zaletach i wadach pomysłu – dodał.

Konsultacje odbędą się: 11 marca o godz. 17.00 w Bazie Rejonu Dróg Krajowych przy ul. Jeleniogórskiej 4 w Pakoszowie, 12 marca o godz. 18.00 w ośrodku „Zielone Wzgórze” przy ul. Kolonijnej nr 20a w Michałowicach, 13 marca o godz. 17.00 w ośrodku „Słoneczko” przy ul. Słonecznej nr 23 w Górzyńcu i 14 marca o godz. 17.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Szkolnej nr 4 w Piechowicach.

- Konsultacje mają pomóc radzie miasta w podjęciu decyzji o zwrócenie się do ministra administracji z pytaniem, czy takie przekształcenie jest możliwe. Jeśli większość mieszkańców będzie za odłączeniem, to wtedy rada to poprze – podkreślił kierownik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1041
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group