Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7494
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Witold Janiak Trio zagra pod Szrenicą

Wtorek, 14 października 2014, 8:24
Aktualizacja: 23:36
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Witold Janiak Trio zagra pod Szrenicą
Fot. MOKSiAL
W najbliższy piątek (17.10) o godz. 19.00 w Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie (przy ul. Kilińskiego 14) w koncercie zatytułowanym “Cinema Meets Jazz !” zagra Witold Janiak Trio. Wstęp 25 zł, rezerwacja biletów: mok@mok.szklarskaporeba. Współorganizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.

Witold Janiak jest pianistą i kompozytorem, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Do tej pory wydał dwie płyty autorskie z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet oraz jedną z Witold Janiak Trio. Jest laureatem wielu nagród, m.in "Oscara Jazzowego” przyznanego przez Stowarzyszenie “Melomani”. Współpracował z takimi muzykami, jak: Zbigniew Namysłowski, Cezary Konrad, Piotr Baron, Maciej Strzelczyk, Krzysztof Ścierański oraz Tatiana Okupnik i Monika Brodka. Artysta wykłada na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych w Łodzi.

Razem z Witoldem Janiakiem (fortepian) zagrają młodzi muzycy: Rafał Różalski (kontrabas) oraz Kamil Miszewski (perkusja).

Płyta formacji Witold Janiak Trio “Cinema Meets Jazz” jest doskonale przyjmowana zarówno przez miłośników jazzu, jak i wszystkich tych, którzy improwizowaną muzykę słyszą po raz pierwszy.

Muzycy podczas koncertu zaprezentują materiał z płyty “Cinema Meets Jazz”, na której można znaleźć interpretacje tematów pochodzących z takich filmów, jak “Dirty Dancing”, “Dziecko Rosemary” czy “8 mila”. Album spotkał się z doskonałym przyjęciem, o czym stanowić może fakt, iż została Płytą Tygodnia w Radiowej Trójce, Radio Centrum Kalisz, Płytą Miesiąca w Radio Zachód oraz pierwszą jazzową Płytą Tygodnia w historii Radia Łódź.

Pierwszy nakład płyty “Cinema Meets Jazz” został rozprowadzony przez magazyn “Jazz Forum”, a drugi wyczerpał się dwa miesiące po wprowadzeniu krążka do dystrybucji. - Ta płyta jest zwyczajnie świetna i znakomicie jej się słucha w każdych okolicznościach - czytamy o krążku w “Jazz Forum”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group