Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6842
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Witaminy dla dziewcząt i chłopców

Wtorek, 23 lutego 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Witaminy dla dziewcząt i chłopców
Fot. .....
W jeleniogórskich podstawówkach, które zawarły umowy z Agencja Rynku Rolnego, w ramach przyjętego przez Radę Ministrów unijnego programu „Owoce w szkole” uczniowie klas I–III otrzymali bezpłatne dostawy owoców i warzyw.

Zadaniem programu „Owoce w szkole”, którym zajmuje się Agencja Rynku Rolnego, jest dostarczanie owoców i warzyw dzieciom w placówkach edukacyjnych. Produkty zakwalifikowane do dystrybucji w szkołach to świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), warzywa (marchew, rzodkiewka, papryka słodka) oraz przetwory (soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne).

Programu realizowany w szkołach dla uczniów klas I-III szkół podstawowych ma na celu przeciwdziałać otyłości oraz ukształtować nawyki żywieniowe, które polegają na regularnym spożywaniu owoców i warzyw.

- Dostałem soczyste jabłko i pokrojoną w plasterki marchew. Były zapakowane w woreczek foliowy. A z dostarczanych produktów najbardziej smakuje mi marchewka – mówi pierwszoklasista Patryk. Jest więc nadzieja, że finansowany przez Unię Europejską program edukacyjny pozwoli zmienić nawyki żywieniowe i stan zdrowia najmłodszego pokolenia „szybkiej żywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group