Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 6473
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Witaj szkoło!

Poniedziałek, 2 września 2019, 10:40
Aktualizacja: Środa, 4 września 2019, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Witaj szkoło!
Fot. Przemek Kaczałko
Tytułowe hasło witało przybyłych po wakacyjnym wypoczynku – uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze. W nowym roku szkolnym – 2019/2020 do placówki przy ul. Piotra Skargi będzie uczęszczać około 360 uczniów.

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele i władze szkoły oraz miasta.

Ciężko wracało się do szkoły. Z jednej strony był to smutek, bo kończyły się wakacje, ale z drugiej strony radość i oczekiwanie, bo wracamy do kolegów i koleżanek, z którymi się uczyliśmy, a jak była to nowa szkoła, to była ciekawość - wspominał Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który osobiście wziął udział w inauguracji roku w "Trzynastce". Włodarz stolicy Karkonoszy życzył uczniom samych piątek, dobrego zachowania. - Nauczycielom życzymy dobrych uczniów, rodzicom dobrych uczniów i nauczycieli, a całej oświacie spokoju, aby porozumienie zostało wypracowane i nie było protestów.

W trakcie wakacji nie brakowało prac remontowych, aby przygotować się na nowy rok szkolny.

Zajęliśmy się adaptacją pokoju nauczycielskiego na salę dydaktyczną. Były też inne, drobne remonty. Chcemy stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki - powiedziała Barbara Marszałek-Szurek, dyrektor SP 13, która podczas uroczystości poinformowała zgromadzonych m.in. o przystąpieniu do akcji "Przerwany marsz", która upamiętnia wydarzenia sprzed 80 lat, kiedy to zamiast roku szkolnego, rozpoczęła się II wojna światowa... W ramach akcji pierwsze zajęcia będą miały charakter patriotyczny. Nie zabraknie też tradycyjnych i nowych inicjatyw, charakterystycznych dla "Trzynastki".
W naszej szkole sporo dzieci cieszy się, że wraca do nas, pod skrzydła, które dają im poczucie bezpieczeństwa - podkreśliła B. Marszałek-Szurek. - Życzymy polskiej oświacie spokoju i stabilności, radości z naszych nowych akcji, projektu unijnego - jesteśmy optymistycznie nastawieni - dodała dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group