Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6565
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witaj szkoło!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 września 2019, 10:40
Aktualizacja: Środa, 4 września 2019, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Tytułowe hasło witało przybyłych po wakacyjnym wypoczynku – uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze. W nowym roku szkolnym – 2019/2020 do placówki przy ul. Piotra Skargi będzie uczęszczać około 360 uczniów.

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele i władze szkoły oraz miasta.

Ciężko wracało się do szkoły. Z jednej strony był to smutek, bo kończyły się wakacje, ale z drugiej strony radość i oczekiwanie, bo wracamy do kolegów i koleżanek, z którymi się uczyliśmy, a jak była to nowa szkoła, to była ciekawość - wspominał Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który osobiście wziął udział w inauguracji roku w "Trzynastce". Włodarz stolicy Karkonoszy życzył uczniom samych piątek, dobrego zachowania. - Nauczycielom życzymy dobrych uczniów, rodzicom dobrych uczniów i nauczycieli, a całej oświacie spokoju, aby porozumienie zostało wypracowane i nie było protestów.

W trakcie wakacji nie brakowało prac remontowych, aby przygotować się na nowy rok szkolny.

Zajęliśmy się adaptacją pokoju nauczycielskiego na salę dydaktyczną. Były też inne, drobne remonty. Chcemy stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki - powiedziała Barbara Marszałek-Szurek, dyrektor SP 13, która podczas uroczystości poinformowała zgromadzonych m.in. o przystąpieniu do akcji "Przerwany marsz", która upamiętnia wydarzenia sprzed 80 lat, kiedy to zamiast roku szkolnego, rozpoczęła się II wojna światowa... W ramach akcji pierwsze zajęcia będą miały charakter patriotyczny. Nie zabraknie też tradycyjnych i nowych inicjatyw, charakterystycznych dla "Trzynastki".
W naszej szkole sporo dzieci cieszy się, że wraca do nas, pod skrzydła, które dają im poczucie bezpieczeństwa - podkreśliła B. Marszałek-Szurek. - Życzymy polskiej oświacie spokoju i stabilności, radości z naszych nowych akcji, projektu unijnego - jesteśmy optymistycznie nastawieni - dodała dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 2-09-2019 11:41
A gdzie czarni?
~Thioacetone 2-09-2019 11:43
Polska edukacja, polska służba zdrowia, polski przemysł, polskie wynalazki to wszystko pokazuje jak bardzo jesteśmy na froncie, na samym przodzie, na czołówce całej europy a nawet i świata. Od wielu lat nasze przodownictwo nie pozwala spać europejskim pseudo olbrzymom a tak naprawdę karłom przy nas przy naszym wspaniałym kraju! Buk homar włoszczyzna!
~Pie 2-09-2019 12:29
Nareszcie pincetplusy przestaną się bląkac po ulicach . Do lekcji marsz.
~Antyćpun 2-09-2019 12:34
Do szkoły matoly i przyznać się rodzica która tych wakacji cnotę stracila
~Michrou 2-09-2019 13:13
do: ~Antyćpun (12:34)
Ty wracać do szkoły bo nie umieć polska język. Ty być Mokebe z zagranicy? XD
~ 2-09-2019 14:26
Za mało religii co to dwie godziny w tygodniu. Zlikwidować WF i dać więcej Religii
~PiS kocha donosy 2-09-2019 17:27
Od teraz dyrektorzy będą musieli donosić na swoich nauczycieli. Mamy donosiciela w szkole. Donosiciela ustawowego. Własnego dyrektora. Będzie codziennie pisał raporty o tym, co jego pracownicy zrobili źle. Nieco wcześniej w szkołach powstały skrzynki dla tzw sygnalizatorów. Podobne skrzynki uruchomiono na stronach internetowych kuratoriów. Nauczyciele: Wytrzymamy, gdy PiS będzie lał nauczycieli po dupach. A PiS? Nie poprzestanie na tym, że wytresuje sobie dyrektorów na donosicieli.
~sad 2-09-2019 21:22
Z poniedziałkiem 2 września zaczyna się rok szkolny i tysiące biednych dzieci zmierza do katowni polskiego systemu edukacji, gdzie ich mózgi będą torturowane pamięciówką, ich kręgosłupy rozpieprzane ilością podręczników (za które torturowane były portfele ich rodziców), a plany lekcji ponapychane tak, że nawet cienia logiki nie uświadczysz (np. WF na pierwszych lekcjach i śmierdzenie do końca dnia). W 20+ i 30+ klasach (jeśli o ilość uczniów chodzi), będą następny rok poddani przemyślnym torturom wymyślonym przez bezmyślnych polityków w systemie edukacji na modę XIX-wiecznego systemu pruskiego tworzącego bezmyślnych robotników.
~ 2-09-2019 22:13
Wspaniała szkoła! Gratulacje Pani Dyrektor, Państwo Nauczyciele i wszyscy Pracownicy placówki. Dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności. Wszystkiego najlepszego Uczniowie Trzynasteczki!
~ 2-09-2019 22:45
Wszystkiego dobrego.Niesamowite miejsce,jedno z niewielu już w Jeleniej Górze,gdzie naprawdę walczy się o dziecko i chce je czegoś nauczyć. Powodzenia Trzynastko i ta mała i ta duża ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group