Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7971
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wita odnowiona wielka płyta

Piątek, 8 sierpnia 2008, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wita odnowiona wielka płyta
Fot. TEJO
Jedne z pierwszych bloków od strony wjazdu na największe osiedle w mieście z ulicy Różyckiego zyskają nową elewację. Są też docieplane. To kolejny krok przy modernizacji i termoizolacji zabudowań Zabobrza.

Cały program uczynienia blokowisk bardziej przyjaznymi dla oka i otoczenia kosztuje pięć milionów złotych. Ekipy budowlane już wyremontowały kilka budynków w głębi osiedla. Od pewnego czasu praca wre na jednych z najstarszych blokowisk.

To te zlokalizowane przy ulicy Różyckiego za ryneczkiem. Kilkanaście lat temu zostały tylko odmalowane. Bloki dobiegają czterdziestki. Lokatorzy odczuwają tam wiele niedogodności związanych z budowlami z wielkiej płyty. W zimie im zimno. Kto nie wymienił okien na dźwiękoszczelne, zatyka uszy, bo hałas na skrzyżowaniu Różyckiego z Ogińskiego coraz większy.

Teraz wszystkie te minusy zostaną złagodzone. Blok dostanie nową elewację i przy okazji – docieplenie. Koszt tych robót został wliczony w czynsz, który najemcy lokali wpłacają na konto Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group