Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2478
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wirtualna siła

Czwartek, 23 marca 2006, 0:00
Autor: Konrad
Jelenia Góra: Wirtualna siła
Fot. Archiwum
Koniec z bieganiem z podaniami o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych. Wydział oświaty jeleniogórskiego urzędu miasta uruchamia właśnie internetowy system składania dokumentów do wybranych placówek.

Będą w nim działać wszystkie szkoły średnie i zawodowe. Absolwent gimnazjum będzie mógł na bieżąco sprawdzać, czy został przyjęty do wybranej placówki, czy jednak musi pomyśleć o innej.

Zasady rekrutacji są takie same jak dotychczas: o przyjęciu do szkoły decydować będzie średnia ze świadectwa oraz inne osiągnięcia gimnazjalistów.
Jak wyjaśnia Bogusław Gałka, zastępca prezydenta Jeleniej Góry odpowiedzialny za oświatę, każdy gimnazjalista będzie mógł skorzystać z komputera w szkolnej pracowni internetowej, a nauczyciele i opiekunowie będą mieli obowiązek pomocy uczniom składającym wirtualne podania.

Dokumenty trzeba będzie zanieść do szkoły dopiero po tym, gdy uczniowie zostaną powiadomieni o przyjęciu do szkoły.
– Dzięki temu systemowi we wszystkich szkołach będzie obowiązywał jednolity system rekrutacji, oraz w znacznym stopniu ograniczymy bieganie z dokumentami od szkoły do szkoły – zapewnia Bogusław Gałka.

Niewatpliwie będzie to też duże ułatwienie dla gimnazjalistów spoza Jeleniej Góry. Zamiast wielokrotnych wypraw do kolejnych szkól złożą podania drogą elektroniczną, a do szkoły pojadą, gdy zostaną przyjęci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group