Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8739
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiosenne porządki w Parku Zdrojowym

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wiosenne porządki w Parku Zdrojowym
Fot. TEJO
Resztki piachu usypanego w celu wypoziomowania zdemontowanego lodowiska zostały dziś usunięte z traktu spacerowego reprezentacyjnego parku Cieplic.

Po zimowych miesiącach i sygnałach o brudach i odpadkach walających się w różnych zakątkach parku, służby miejskie przystąpiły do wiosennego sprzątania. Usunięto porozbijane kawałki marmuru z rozsypującej się niecki fontanny z rzeźbą Królowej Marysieńki projektu Stanisława Brodziaka. Zniknęły też śmieci pozostawione przez bywalców sztucznej ślizgawki, która działała do ostatnich dni marca.

W tym roku ruszają prace rewitalizacyjne zakrojonego na szeroką skalę projektu przywrócenia temu miejscu charakteru iście uzdrowiskowego centrum rekreacji. Trudno się zatem spodziewać większego zaangażowania w ilość nasadzeń, bowiem i tak parkowe klomby zupełnie zmienią wygląd. Tak samo będzie z alejkami, które zostaną wytyczone na nowo. Znikną proste dróżki, pojawią się w ich miejscu trakty prowadzone po liniach owalnych.

Park zostanie w całości ogrodzony i będzie zamykany na noc. Najpewniej utrzymany zostanie zapowiadany zakaz poruszania się w jego obszarze rowerami. Jeszcze nie wiadomo, jak zostanie rozwiązany problem dostaw towaru do Kawiarni Zdrojowej, czy też sprawa obsługi technicznej Zdrojowego Teatru Animacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group