Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Winni zapłacą

Wtorek, 8 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia 2006, 11:15
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra: Winni zapłacą
Fot. Jelonka.com
Grubo ponad tonę padłych ryb zebrano po spuszczeniu wody z jeziora Modrego, na którym doszło do katastrofy ekologicznej – informuje we wtorkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Polski Związek Wędkarski szacuje straty, jakie poniósł w wyniku zbyt szybkiego opróżniania zbiornika przed planowanym remontem jazów. Zdaniem działaczy wiele lat pracy przy zarybianiu poszło na marne.

Pracownicy firmy utylizacyjnej zebrali tysiąc trzysta kilogramów śniętych szczupaków, płoci, leszczy i okoni. Związkowcy uważają, że martwych ryb było znacznie więcej.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wyjaśnia, czy opróżnianie zbiornika odbywało się zgodnie z procedurami. Jeleniogórskie Elektrownie Wodne, odpowiedzialne za tę operację, utrzymują, że podczas spuszczania wody, urządzenie zostało zablokowane przez konar drzewa. To mogło być jedną z przyczyn katastrofy.

Elektrownie, tymczasem, nie uchylają się od odpowiedzialności za to wydarzenie. Dyrektor do spraw technicznych spółki zapewnił gazetę, że ewentualne straty zostaną wyrównane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group