Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6702
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Winni zapłacą

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia 2006, 11:15
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Jelonka.com
Grubo ponad tonę padłych ryb zebrano po spuszczeniu wody z jeziora Modrego, na którym doszło do katastrofy ekologicznej – informuje we wtorkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Polski Związek Wędkarski szacuje straty, jakie poniósł w wyniku zbyt szybkiego opróżniania zbiornika przed planowanym remontem jazów. Zdaniem działaczy wiele lat pracy przy zarybianiu poszło na marne.

Pracownicy firmy utylizacyjnej zebrali tysiąc trzysta kilogramów śniętych szczupaków, płoci, leszczy i okoni. Związkowcy uważają, że martwych ryb było znacznie więcej.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wyjaśnia, czy opróżnianie zbiornika odbywało się zgodnie z procedurami. Jeleniogórskie Elektrownie Wodne, odpowiedzialne za tę operację, utrzymują, że podczas spuszczania wody, urządzenie zostało zablokowane przez konar drzewa. To mogło być jedną z przyczyn katastrofy.

Elektrownie, tymczasem, nie uchylają się od odpowiedzialności za to wydarzenie. Dyrektor do spraw technicznych spółki zapewnił gazetę, że ewentualne straty zostaną wyrównane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Bezrobotny 8-08-2006 11:52
Tłumaczenie elektrowni wodnych,że konar zablokował spust wody można uznać za farsę.Gdzie był nadzór.Ewidentnie widać brak znajomości Prawa wodnego oraz ustawy o ochronie środowiska.Ciekawi mnie czy inspektorzy Pana Napierały,żłożą zawiadomienie do prokuratury.
~Zdziwiony 8-08-2006 12:36
Na siebie złożą zawiadomienie??? Przecież to oni nadzorowali całą operację
~rys 8-08-2006 15:26
W calym tlumaczeniu jest tyle niedorzecznosci, ze az smieszy. P. DYREKTORZE jaz do sposzczania wody jest w dolnej czeci zapory i o jakim drzewie mowa na dnie, ktore moglo zablokowac urzadzenie. Byc moze, ze w koncowej fazie sposzczania jakies drzewo sprowilo problem zamkniecia zasuwy jazu.
~carloss33@interia.pl 8-08-2006 16:43
PANOWIE!MOIM ZDANIEM ZARZADZAJACY ELEKTROWNIA POWINNI SKONTAKTOWAC SIE Z PZW I OMOWIC PROBLEM SPUSZCZENIA WODY EWENTUALNIE ODŁOWIC WCZESNIEJ RYBY.PRZY TAK NISKIM STANIE WODY TO JEST NIEPOROZUNIENIE,CHCIELI WYCZYSCIC ZBIORNIK I WYREMONTOWAC TURBINY BO NIE SPODZIEWALI SIE POWODZI KTORA OCZYSZCZA ZAZWYCZAJ DNO ZBIORNIKA ,A TU LEPIEJ JAK W 97 POPADAŁO.KTO ZA TO ODPOWIE?JAK ZWYKLE WEDKARZE BEDA PŁACIC SKLADKI WIEKSZE O KILKA PROCENT.W JEDNYM SEZONIE ZAŁATWILI DWIE WODY,BO JESZCZE KAMIENNA W PIECHOWICACH.....
~Marcel_JG 8-08-2006 18:12
a tama niestety znowu pełna :(
~Poinformowany 8-08-2006 21:20
Zbiornik,o którym mowa nie powinien być zarybiany planowo i nie powinien pełnić funkcji, którą mu się usiłuje przypisać z racji konieczności częstych zrzutów wody. PZW nie trudząc się zawesze szukał komu by tu przypisać winę za swoje niedbalstwo i przy okazji coś zarobić. I taka jest prawda. Moim zdaniem należałoby zweryfikować pozwolenie wodnoprawne dla PZW.
~karaś 8-08-2006 21:39
o tym że elektrownie wodne mają gdzieś wędkarzy mągą powiedzieć tylko sami wedkarze najlepiej widać jak ryby mają tarło tuż po tarlle spuszcza sie wodę a ikra zostaje na brzegu to dzieje się co roku tak dba sie o ryby.
~ja tam bylam 9-08-2006 1:23
Z tego co mi wiadomo to elektrownia poinformowala PZW o spuszeczeniu wody podajac nawet termin tylko PZW jakoś nie miał ochoty pomyśleć i pomóc można było tego uniknąc to jest pwene!!!!
~turysta 10-08-2006 1:14
A czy ktoś widział dzisiaj jezioro pilchowickie od strony Wrzeszczyna? To całe g.....o spłynęło właśnie tam. Padłe ryby to nic z tonami śmieci które przyniosła rzeka. A skąd? ...z Jeleniej Góry. Dalej już nie popłyną - zostaną na pilchowicach. Dzisiaj są na "patelni" jutro pewnie popłyną pod tamę. Co roku młodzież (w ramach akcji sprzatania świata) zbiera setki worków śmieci z brzegów jeziora. Ale to syzyfowa praca. Za kilka dni woda opadnie a śmieci zostaną na brzegach. Niestety to "nasze-miejskie" śmieci - worki, butelki, plastiki, pudełka po robakach i torby po zanętach. Obrzydliwe!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group