Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6683
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Windows bez tajemnic. Kursy komputerowe w PCKK

Środa, 4 stycznia 2012, 15:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Windows bez tajemnic. Kursy komputerowe w PCKK
Fot. Petr
W Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze trwają kursy komputerowe zorganizowane w ramach programu „Wspólne działanie – lepsze jutro” dla osób zamieszkujących w obszarze objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji.

W ubiegłym roku „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze zaktywizował i włączył w nurt działań społecznych, i zawodowych 100 osób z naszego miasta, w tym – dzieci w wieku od 6 do 13 lat, młodzież w wieku powyżej 15 roku życia i dorosłych w wieku od 25 do 64 lat. Jak dotąd, w ramach projektu zorganizowano m.in. świetlicę dla dzieci i młodzieży w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kilińskiego jak również cały szereg zajęć rozwojowych, wykładów i szkoleń - czego przykładem są właśnie kursy komputerowe w PCKK.

– Tajemnice systemu Windows i Internetu; obsługa poczty elektronicznej, korzystanie z sieci i jej zasobów, edytorów tekstowych, podstawy projektowania stron internetowych itp. Oto co składa się na kursy komputerowe, które przygotowaliśmy dla beneficjentów programu. Dziś są to rzeczy niezbędne, które powinien znać każdy z nas. Ułatwiające codzienne życie i pracę zawodową – mówi nam Mirosław Konieczny, informatyk prowadzący kursy w PCKK.

– Bardzo dobrze oceniam jakość tych kursów. I to zarówno pod względem edukacyjnym, jak i sposobu przekazywania nam informacji. Nauczania „na luzie”, w iście domowej atmosferze. Zresztą, całe „Wspólne działanie – lepsze jutro” ma klimat niemalże rodzinny - podsumowuje Tomasz Woszczyk, jeden z uczestników.

Program „Wspólne działanie – lepsze jutro” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez MOPS i PCKK jest Miasto Jelenia Góra. Więcej informacji na stronach internetowych: www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl oraz w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group