Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2854
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Więzień ma rację, ale nie dostanie fortuny

Niedziela, 18 maja 2008, 8:51
Aktualizacja: 12:46
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Więzień ma rację, ale nie dostanie fortuny
Fot. TEJO
Ciąg dalszy sprawy Krystiana P., odsiadującego wyrok za narkotyki w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze. Więzień wytoczył sprawę placówce penitencjarnej za fatalne warunki odsiadki i naruszanie intymności. Sąd Okręgowy we Wrocławiu przyznał mu rację, ale nie zgodził się na wypłacenie 100 tysięcy złotych, których domagał się przestępca.

– Więzień przekonywał, że doznał krzywd moralnych ze względu na złe warunki socjalne i sanitarne oraz przeludnienie w celi, w której odsiaduje karę pozbawienia wolności – doniosło Polskie Radio Wrocław.

Rozgłośnia dodaje, że sędzina Aneta Fiałkowska-Sobczyk przyznała, iż faktycznie w celi jeleniogórskiego więzienia mężczyzna miał zbyt mało miejsca. Tłumaczyła jednak, że był on recydywistą i za kratki trafił po raz kolejny.

Zdaniem sądu więzień zdawał sobie sprawę z warunków, w jakich przyjdzie mu odsiadywać karę. Odmawiając przyznania mu fortuny, sędzia podkreśliła trudną sytuację placówek opiekuńczych i kulturalnych, które bardziej potrzebują pieniędzy niż przestępca.

Obrońca więźnia nie wyklucza zażalenia na decyzję sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group