Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 3280
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Wieża w Radomierzu hełmem będzie zwieńczona

Środa, 6 lipca 2011, 8:48
Aktualizacja: 13:54
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Wieża w Radomierzu hełmem będzie zwieńczona
Fot. Agrafka
Warto jutro w godz. 9: 30 – 10 być świadkiem posadowienia hełmu na remontowanej wieży pokościelnej w Radomierzu, gdzie ma powstać punkt widokowy oraz informacja turystyczna.

Chodzi o zrujnowaną jeszcze nie tak dawno temu wieżę dawnego kościoła, który w przeszłości był świątynią katolicką, potem ewangelicką. W połowie XIX w. świątynia została wyburzona: pozostawiono wieżę z zabytkowymi dzwonami. Wkrótce będzie pełnić ona rolę punktu widokowego, z którego znakomicie widać będzie panoramę Karkonoszy i Sokolik z Krzyżną Górą.

Jutro w godz. 9: 30 – 10 będzie miała miejsce „widowiskowa” operacja posadowienia hełmu na wieży. Zostanie on umieszczony na swoim miejscu przy użyciu specjalnie do tego celu sprowadzonego dźwigu. To jeden z ostatnim etapów inwestycji: remontu wieży i budowie Punktu Informacji Turystycznej.

Wszystko w ramach projektu: „Zobaczyć krajobraz – dotknąć przeszłość – wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie – Modernizacja i adaptacja wieży zamkowej” został dofinansowywany z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group