Reklama
Piątek, 5 czerwca
13°C Jelenia Góra

Wierni z Zabobrza przeszli drogą krzyżową [foto]

Audio

Czytaj na głos

Wierni z zabobrzańskich parafii pw. św Jana Apostoła i Ewangelisty oraz św. Wojciecha w Wielki Piątek (30.03) wzieli udział w drodze krzyżowej pod krzyż milenijny. Piękna wiosenna pogoda sprawiła, że w nabożeństwie licznie wzięły udział całe rodziny, w tym rodzice z pociechami.

Autor: WAC 1 min czytania

Uczestnicy drogi krzyżowej wyruszyli w południe spod kościoła pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Kiepury, a nad ich bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Po drodze pokonywali poszczególne stacje drogi, jaką według tradycji szedł ponad 2000 lat temu Jezus Chrystus na Golgotę. Modlitwie towarzyszyły rozważania na temat różnych objawów przemocy i krzywdy jakich doświadcza współczesny człowiek.

Na zakończenie nabożeństwa modlono się pod krzyżem milenijnym. - Droga krzyżowa trwa nadal i dziś – mówił proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty ks. Krzysztof Kowalczyk. - Odbywa się w szpitalach, domach, rodzinach, w pracy i w innych miejscach. Jeśli ktoś żyje, to musi spotkać się z krzyżem – podkreślał kapłan.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Pogotowie elektryczne Pogotowie elektryczne Usługi elektryczne Jelenia Góra Cena Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Usługi informatyczne Jelenia Góra Do negocjacji Brak zdjęcia Poszukuję kierowcy kat. C+E Dam pracę Mysłakowice Do uzgodnienia

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka