Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8281
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wierni z Zabobrza przeszli drogą krzyżową

Sobota, 31 marca 2018, 6:44
Aktualizacja: 14:23
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wierni z Zabobrza przeszli drogą krzyżową
Fot. WAC
Wierni z zabobrzańskich parafii pw. św Jana Apostoła i Ewangelisty oraz św. Wojciecha w Wielki Piątek (30.03) wzieli udział w drodze krzyżowej pod krzyż milenijny. Piękna wiosenna pogoda sprawiła, że w nabożeństwie licznie wzięły udział całe rodziny, w tym rodzice z pociechami.

Uczestnicy drogi krzyżowej wyruszyli w południe spod kościoła pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Kiepury, a nad ich bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Po drodze pokonywali poszczególne stacje drogi, jaką według tradycji szedł ponad 2000 lat temu Jezus Chrystus na Golgotę. Modlitwie towarzyszyły rozważania na temat różnych objawów przemocy i krzywdy jakich doświadcza współczesny człowiek.

Na zakończenie nabożeństwa modlono się pod krzyżem milenijnym. - Droga krzyżowa trwa nadal i dziś – mówił proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty ks. Krzysztof Kowalczyk. - Odbywa się w szpitalach, domach, rodzinach, w pracy i w innych miejscach. Jeśli ktoś żyje, to musi spotkać się z krzyżem – podkreślał kapłan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group