Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6027
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielomilionowa inwestycja w regionie dla ekologii

Poniedziałek, 1 stycznia 2018, 6:33
Autor: Paweł Guszała
Region: Wielomilionowa inwestycja w regionie dla ekologii
Fot. Paweł Guszała
W Lubaniu podpisano umowę na realizację wielomilionowego zadania. W siedzibie Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych parafowano dokumenty na dofinansowanie ze środków unijnych rozbudowy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Uroczystego podpisania umowy dokonali Michał Turkiewicz - prezes Zarządu lubańskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych oraz Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego. - Jest to kolejna duża inwestycja w Lubaniu, ponieważ w poprzednim okresie programowania zakład już korzystał z unijnego dofinansowania. Teraz realizowana będzie inwestycja za ponad 32 miliony złotych, z czego niecałe 17 milionów to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Cezary Przybylski.

O przyznanie ZGiUK-owi dotacji na modernizację Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych mocno zabiegał burmistrz Arkadiusz Słowiński. - Niektóre rozwiązania są już przestarzałe, stąd pomysł na tę inwestycję. To jest zadanie na przyszłość, tak więc mam nadzieję, że rozwiąże nasze lokalne problemy na kilka najbliższych lat. W ten sposób dostosujemy zakład do wymogów krajowych i unijnych.

- Inwestycja została podzielona na 3 obszary. Pierwszy to rozbudowa punktu przyjęcia odpadów zmieszanych. Drugi to budowa nowej sortowni surowców wtórnych, o bardzo wysokim standardzie, no i trzeci obszar to budowa nowej kompostowni na odpady „zielone”. - W tej chwili mamy na 4 tysiące ton, po inwestycji będzie 7 tysięcy ton – tłumaczy Michał Turkiewicz, prezes Zarządu Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych. - Do tego dojdzie nowy sprzęt technologiczny oraz wykonana zostanie rozbudowa części magazynowo-socjalnej - podkreśla.

Modernizacja zakładu w Lubaniu ma rozpocząć pod koniec kwietnia, a zakończyć w grudniu 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group