Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2706
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkie zainteresowanie świętem reżyserów

Środa, 3 czerwca 2015, 8:20
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2015, 8:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wielkie zainteresowanie świętem reżyserów
Fot. Przemo
Już tylko trzy dni pozostały do uroczystej gali rozpoczynającej 8. Festiwal Reżyserii Filmowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę (6.06) w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Wczoraj (02.06) organizatorzy wyjątkowego święta reżyserów zaprezentowali na konferencji prasowej w Muzeum Karkonoskim Kryształowego Dzika, którego otrzymają Beata Tyszkiewicz i Janusz Majewski.

Kryształowy Dzik to jedna z nagród, którymi reżyserzy doceniają twórczość osób związanych z polskim kinem. Beata Tyszkiewicz, która swoje pierwsze kroki aktorskie stawiała na deskach jeleniogórskiego teatru, otrzyma nagrodę za „twórczą współpracę aktora z reżyserem”. Dotychczas takie statuetki otrzymali: Katarzyna Figura, Bogusław Linda, Jan Nowicki, Janusz Gajos, Małgorzata Kożuchowska i Artur Żmijewski - ten ostatni poprowadzi Galę Rozpoczęcia wraz z Sonią Bohosiewicz (sobota, 6.06, godz. 19:30).

- Dla mnie, jako organizatora festiwalu, pierwsze edycje są bardzo stresujące. Przyznam się szczerze, że śpię godzinę – dwie dziennie. Poprosiłem o wsparcie ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę, bo chcemy, żeby od przyszłego roku Festiwal Reżyserii Filmowej był wydarzeniem międzynarodowym. Mam nadzieję, że to nie będzie pierwsza i ostatnia edycja w Jeleniej Górze – mówił dyrektor FRF Stanisław Dzierniejko.

Dotychczasowych siedem edycji festiwalu odbyło się w Świdnicy, gdzie nie było problemu z zapełnieniem sal przy projekcjach filmów konkursowych. Podobnie jest w Jeleniej Górze – bezpłatne wejściówki na seanse zostały już rozdane. Miłośnicy polskiego kina powinni się spieszyć, bowiem pozostały jeszcze bilety na galę rozpoczynającą oraz galę zakończenia Festiwalu Reżyserii Filmowej. Oba wydarzenia odbędą się w Teatrze C.K. Norwida (6 oraz 11 czerwca) o godz. 19:30.

Nowością w naszym mieście, przy okazji wyjątkowego festiwalu, będzie Aleja Gwiazd Kina, która powstanie na jeleniogórskim deptaku (ul. 1 Maja, Konopnickiej). Będą to szklane odlewy twarzy gwiazd połączone z informacją, co dane osoby osiągnęły w karierze.

Bilety na Galę Rozpoczęcia, a także Zakończenia 8.FRF to 15 zł/osoby. Zamówienia na bilety przyjmuje Dział Marketingu Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, Al. Wojska Polskiego 38, Jelenia Góra, tel. 75/6428130,131, e-mail: widownia@teatrnorwida.pl

Kasa biletowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group