Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4074
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkie święto jeleniogórskiej Dwójki

Sobota, 28 września 2013, 7:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 września 2013, 14:35
Autor: Joanna Bialuk
Jelenia Góra: Wielkie święto jeleniogórskiej Dwójki
Fot. MT
Radość, wzruszenie, duma – tak można w skrócie przedstawić emocje, które towarzyszyły pierwszakom, ich rodzicom, wychowawcom, dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu oraz zaproszonym gościom na uroczystości Pasowania na Ucznia dzieci z klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

„Jeszcze wczoraj Przedszkolaki – dzisiaj już Pierwszaki”. Podczas uroczystej akademii w sali gimnastycznej uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali włączeni w poczet pełnoprawnych uczniów SP 2.

Wczoraj (27.09.) o godzinie 9.00 uczniowie klas pierwszych prowadzeni za rączki przez swoich opiekunów – uczniów klas V i VI dumnie wkroczyli na salę, gdzie rodzice i zaproszeni goście oczekiwali początku uroczystości. Po wystąpieniu pocztu sztandarowego, złożonego z nauczycieli szkoły, wszystkie dzieci odśpiewały hymn szkolny.

Najbardziej emocjonującymi momentami było złożenie ślubowania i akt pasowania na ucznia wielkim ołówkiem. Po części oficjalnej, każda z klas pierwszych zaprezentowała się wykonując piosenki lub wierszowane scenki specjalnie przygotowane na tę uroczystość. Nie zabrakło również występu uczniów klas starszych, którzy oficjalnie przywitali w szkole maluchy krótkim wierszem oraz pokazem tanecznym.

Wzruszającą chwilą były życzenia, które zostały złożone przez starszych uczniów bohaterom tego dnia. Każdy pierwszak otrzymał prezent w postaci medalu i słodyczy. Uroczystość ogólną zakończyło wyprowadzenie pierwszaków przez starszych kolegów – opiekunów do sal, w których każda klasa pierwsza miała swoją kameralną uroczystość przygotowaną przez rodziców i wychowawców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group