Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10510
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkie święto jeleniogórskiej Dwójki

Sobota, 28 września 2013, 7:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 września 2013, 14:35
Autor: Joanna Bialuk
Jelenia Góra: Wielkie święto jeleniogórskiej Dwójki
Fot. MT
Radość, wzruszenie, duma – tak można w skrócie przedstawić emocje, które towarzyszyły pierwszakom, ich rodzicom, wychowawcom, dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu oraz zaproszonym gościom na uroczystości Pasowania na Ucznia dzieci z klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

„Jeszcze wczoraj Przedszkolaki – dzisiaj już Pierwszaki”. Podczas uroczystej akademii w sali gimnastycznej uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali włączeni w poczet pełnoprawnych uczniów SP 2.

Wczoraj (27.09.) o godzinie 9.00 uczniowie klas pierwszych prowadzeni za rączki przez swoich opiekunów – uczniów klas V i VI dumnie wkroczyli na salę, gdzie rodzice i zaproszeni goście oczekiwali początku uroczystości. Po wystąpieniu pocztu sztandarowego, złożonego z nauczycieli szkoły, wszystkie dzieci odśpiewały hymn szkolny.

Najbardziej emocjonującymi momentami było złożenie ślubowania i akt pasowania na ucznia wielkim ołówkiem. Po części oficjalnej, każda z klas pierwszych zaprezentowała się wykonując piosenki lub wierszowane scenki specjalnie przygotowane na tę uroczystość. Nie zabrakło również występu uczniów klas starszych, którzy oficjalnie przywitali w szkole maluchy krótkim wierszem oraz pokazem tanecznym.

Wzruszającą chwilą były życzenia, które zostały złożone przez starszych uczniów bohaterom tego dnia. Każdy pierwszak otrzymał prezent w postaci medalu i słodyczy. Uroczystość ogólną zakończyło wyprowadzenie pierwszaków przez starszych kolegów – opiekunów do sal, w których każda klasa pierwsza miała swoją kameralną uroczystość przygotowaną przez rodziców i wychowawców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
449
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group