Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8651
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkie serca uczniów „Ekonoma”

Niedziela, 10 maja 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wielkie serca uczniów „Ekonoma”
Fot. Angela
Uczennice klasy 2F Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze chcąc przywrócić uśmiech na twarzach chorych dzieci z jeleniogórskiego szpitala zorganizowały wielką zbiórkę słodyczy i maskotek. W swoje działania zaangażowały całą szkołę. Finał akcji odbędzie się 25 maja, a zebrane podarki trafią do maluchów w Dzień Dziecka.

Akcja rozpoczęła się tydzień temu i mimo długiego majowego weekendu oraz matur, już cieszy się odzewem ze strony uczniów. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Olimpia Soból, która nie pierwszy raz angażuje się w działania na rzecz małych pacjentów z jeleniogórskiego szpitala.

- Moja ciocia Anna Sinica jest pielęgniarką na oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala oraz prezesem Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom aktywnie działającego w tej placówce. Co roku organizuje ona m.in. Dzień Dziecka. Do tej pory starałam się jej pomagać w organizacji imprezy dla dzieci, a w tym roku postanowiłam zarazić inicjatywą koleżanki i kolegów ze swojej szkoły – mówi Olimpia, uczennica klasy 2 F.
Długo nie trzeba było nikogo przekonywać. Z optymizmem i zaangażowaniem do akcji włączył się wychowawca klasy 2 F Paweł Maczel.

- Na razie zaczynamy, ale mamy nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem, czyli wielkim uśmiechem małych pacjentów naszego szpitala – mówi nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca klasy 2F.
Swoje wsparcie dla inicjatywny wyraziła również dyrektor szkoły Joanna Marczewska, która zgodziła się na „dzień bez pytania” dla klas, które okażą największe serca dzieciom i zbiorą najwięcej podarków.
Koordynatorkami akcji – poza Olimpią – zostały cztery inne uczennice klasy 2F: Edyta Hen, Weronika Wakor, Iweta Gniadek, Monika Sobańska i Aleksandra Włodarczyk. Dla urozmaicenia podarków, klasy pierwsze zbierają paluszki i chrupki kukurydziane, klasy drugie - czekolady, a najstarsi uczniowie - wafelki. Wszystkie klasy mogą też przynosić gry planszowe oraz maskotki.

- Cieszę się, że uczniowie chcą pomagać innym, a szczególnie chorym dzieciom – mówi dyrektor szkoły Joanna Marczewska. – Tym razem jest to zbiórka dla małych pacjentów z jeleniogórskiego szpitala, ale podobnych akcji charytatywnych było już w naszej szkole więcej. Największa z nich miała miejsce trzy lata temu, kiedy uczniowie postanowili pomóc w zbiórce na protezę dla chorej dziewczynki. Wówczas udało się zebrać niebagatelną kwotę 90 tys. zł. Podsumowanie tej akcji było pełne wzruszeń i emocji, i myślę, że tak będzie i tym razem – dodaje dyrektor J. Marczewska.

Akcja niewątpliwie godna pochwały i powtórzenia. Czy znajdzie swoich naśladowców w innych szkołach i czy będzie kontynuowana w jeleniogórskim „Ekonomie”? To będzie zależało od samych uczniów. Niezależnie od wszystkiego, Jelonka.com życzy powodzenia w tegorocznej edycji!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group