Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2214
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielki powrót do średniowiecza

Piątek, 11 kwietnia 2008, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielki powrót do średniowiecza
Grzegorz Rybarczyk z rozmawia delegacją z Bolkowa o średniowiecznej aranżacji placu Ratuszowego.
Fot. TEJO
Armaty, palisady, grodziska, bramy grodu z dawnych lat – tak już za półtora miesiąca będzie wyglądał jeleniogórski Rynek. Wszystko dla najmłodszych w przededniu ich święta.

Prace nad nietypową aranżacją rynku właśnie trwają. Motorem wydarzeń związanych z Dniem Dziecka jest mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej. Rozmawiał ostatnio z przedstawicielami bractw rycerskich oraz dyrekcji zamku w Bolkowie. Rycerze mają być jedna z atrakcji końcówki maja.

- Już 31 maja plac Ratuszowym przemieni się w wielkie średniowieczne grodzisko – zapowiada G. Rybarczyk. – Staną kramy jak z dawnych epok. Do tego arkebuzy i armaty, z których będzie można oddać strzał. Cała ulica Długa zamieni się w trakt z wieków średnich. Dzieci „wsiądą” do swoistego wehikułu czasu z okazji swojego święta.

Już jest gotowa część dekoracji. Nad resztą pracują specjaliści. Rycerze opracowują pokazy. Organizatorzy zapowiadają, że takiego Dnia Dziecka jeszcze w stolicy Karkonoszy nie było. Tłem wyjątkowych uroczystości będą trwające właśnie obchody jubileuszu 900-lecia Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group