Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2575
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki festyn na Dzień Matki w Cieplicach

Poniedziałek, 28 maja 2018, 9:54
Aktualizacja: Środa, 30 maja 2018, 11:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wielki festyn na Dzień Matki w Cieplicach
Fot. Przemek Kaczałko
Święto Matki od 30 lat organizowane w Cieplicach jest okazją do rozrywki, edukacji i integracji mieszkańców i przybyłych gości z wielu zakątków Polski i zagranicy. Przez dwa dni (26–27.05) szereg różnorodnych atrakcji sprawiło, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były występy artystyczne, znakomici goście oraz ogromnie popularna loteria fantowa.

Niedzielne obchody rozpoczęły się tradycyjnie od marszu z Placu Piastowskiego pod Kościół Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. PCK. Tym razem wpisał się on w obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, stąd w w jego składzie zarówno przedstawiciele szkół, przedszkolaki, kombatanci, sybiracy i inne grupy. Następnie w kościele był czas na Uroczystą Jubileuszową Eucharystię XXX-lecia Święta Matki pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy oraz koncert dla matek.

Po części duchowej, rozpoczął się festyn na terenie parafii, gdzie wśród atrakcji znalazły się m.in:. musztra paradna Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tryńcza, Straży Grobowej "Turki" w Tryńczy, Orkiestry Kopalni Węgla Kamiennego Katowice Murcki-Staszic oraz Gwardii Matki Bożej Miłosierdzia z Cieplic. Równie widowiskowy był pokaz Mażonetek z Trynieckiego Domu Kultury. Nie zabrakło też koncertów zespołów: Podgórzanie, Promyki Krakowa, Lwowska Fala, Promyczki Dobra z Nowego Sącza, barda Macieja Wróblewskiego, Gryfowska Kapela Podwórkowa, Władysława Kołtowskiego i wielu innych atrakcji.

W części uroczystej podziękowano na scenie osobom, które od lat wspierają wydarzenie - wśród nich byli przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, osoby i instytucje. Głównym bohaterem jubileuszowego Święta Matki był jego pomysłodawca - ks. Józef Stec, który mimo poważnej choroby pomagał przy organizacji i pojawił się na uroczystości. W swoim wystąpieniu dziękował wszystkim osobom, które przez 30 lat angażowały się w organizację święta.

- W ostatnim roku nie mogłem być w pełni aktywny, dlatego pani wiceprezes Joanna Warchoł bardzo dużo pracy włożyła za mnie. Pan prezes Zbigniew Ładziński zrobił bardzo dużo dobrego - jego nazwisko liczy się w Polsce i za granicą - powiedział ks. Józef Stec, który podkreślił, że szef stowarzyszenia Święta Matki umie zarówno pracować, jak i dziękować. Ksiądz dziękował też serdecznie wszystkim, którzy jakkolwiek przyłączyli się do organizacji wydarzenia. - Minął już czas, kiedy pracowało się w pojedynkę, tylko zgrany zespół wygrywa - mówił J. Stec odwołując się do sportowego charakteru obecnego na uroczystości Włodzimierza Lubańskiego.

Pod koniec dnia rozlosowano mnóstwo wartościowych nagród, które były dopełnieniem loterii fantowej, tradycyjnie cieszącej się ogromnym zainteresowaniem, z której dochód przeznaczany jest na cele stowarzyszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group