Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2004
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka charytatywna feta w Żeromie!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 19 lutego 2016, 9:15
Aktualizacja: Sobota, 20 lutego 2016, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Występy wokalne, taneczne, aukcje, smaczne wypieki i widowiskowe przedstawienie na zakończenie – to atrakcje jakie zgotowali gościom „Żeroma” uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele, absolwenci i wszyscy zaangażowani w kształcenie młodzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, podczas VIII Koncertu Charytatywnego, który odbył się wczoraj (18.02) w szkolnej auli.

Z każdym rokiem organizatorzy zadziwiają nie tylko przybyłych w szkolne mury, ale i samych siebie. Podnoszenie poprzeczki mobilizuje do działania, a takie imprezy jak wczorajszy bal po raz kolejny pokazują, że w popularnym „Żeromie” stawia się nie tylko na edukację, ale i rozwijanie pasji. - To przynosi dużo stresu i pracy, ale kształci. To bardzo ważne, że szkoła nam to umożliwia – powiedziała Klaudia Denderes, która deklaruje, że po ukończeniu liceum z chęcią będzie do niego wracała jako absolwentka.

Szkolne korytarze wypełnione były stoiskami, gdzie można było nabyć smaczne wypieki, kartki na Dzień Kobiet, czy inne fanty przekazane przez darczyńców. Kulminacja imprezy miała jednak miejsce w auli, gdzie od godz. 18.00 trwały występy artystyczne.

W poprzedniej edycji zgromadzone środki przeznaczono na zakup samochodu dla szkoły, w tym roku nie było konkretnego celu. - Tym razem koncert charytatywny odbywa się bez żadnego obciążenia, że musimy koniecznie na coś zebrać pieniądze. Chcieliśmy pokazać uzdolnienia naszej młodzieży i myślę, że się udało. Świetnie się bawiliśmy, rodzice mieli okazję zobaczyć swoje dzieci w niecodziennych sytuacjach – powiedziała dyrektor Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Podczas licytacji można było nabyć dzieła takich artystów, jak: Dariusz Miliński, Krystyna Matusiak, Urszula Broll, Marek Lercher, czy Ryszard Tyszkiewicz, ale niezłe ceny osiągały również prace uczniów „Żeroma”.

- Każdego roku chętnie przychodzę na koncert, który 8 lat temu zaczynaliśmy z ówczesną przewodniczącą Rady Rodziców. Ta impreza na stałe wpisała się w tradycję szkoły – powiedział były dyrektor ZSO nr 1 Paweł Domagała – obecnie naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Podczas koncertu udało się zebrać około 13 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Absolwentka :) 19-02-2016 9:41
Byliście wszyscy fantastyczni!!! Wielkie brawa i gratulacje, serce rośnie, jak się na to wszystko patrzy! Panie Romanie, don Corleone, szacun! Pani Sylwio, piękniejszej kelnerki żadna mafia nie miała! A Pani Moreau ma głos jak anioł :) Oby wszyscy mogli mieć takich wspaniałych nauczycieli i oby wszyscy pedagodzy mieli przyjemność uczyć tak otwartą i cudowną młodzież! Pozdrawiam.
~Absolwent 19-02-2016 10:46
Brawo Pani Sylwia Żelazna - Matka pomysłu na Galę! Przyjęło się i weszło na stałe do harmonogramu wydarzeń szkoły. Kreatywność zawsze w cenie. Tak należy spędzać czas:-).
~EZTech 19-02-2016 11:32
W artykule jest generalnie błąd, nie był to >bal< charytatywny, tylko koncert charytatywny, ewentualnie gala charytatywna (obie wersje nazewnictwa są używane). Bal (integracyjny dla dzieci) też jest w Żeromie organizowany - ale to zupełnie co innego i w maju, nie w lutym.
~Absolwentka :) 19-02-2016 11:33
Byliście wszyscy fantastyczni!!! Wielkie brawa i gratulacje, serce rośnie, jak się na to wszystko patrzy! Panie Romanie, don Corleone, szacun! Pani Sylwio, piękniejszej kelnerki żadna mafia nie miała! A Pani Moreau ma głos jak anioł :) Oby wszyscy mogli mieć takich wspaniałych nauczycieli i oby wszyscy pedagodzy mieli przyjemność uczyć tak otwartą i cudowną młodzież! Pozdrawiam.
~wojtekBB 19-02-2016 12:27
fajna szkoła i fajna młodzież, całość psuje stara kadra, tj. zepsuta mentalnie+wychowawczo+etycznie. Gdy już zamieni są młoda, będzie dużo lepiej dla uczniów i ich samopoczucia, pewnie i wyników. Wszyscy wiedzą kto to, ale chroni ich dyrekcja i mianowanie, więc musimy wciąż czekać aż "odejdą". Szanuje tą szkołę, ukończyłem i pracowałem jako nauczyciel, więc żałuję, że tak często trafia się szkole słaba dyrekcja i "sfochowani" wykładowcy.
~biolchem 19-02-2016 15:55
"a takie imprezy jak wczorajszy bal" Bal charytatywny jest robiony dla upośledzonych lub niepełnosprawnych ruchowo ew. z całościowymi zaburzeniami rozwoju dzieci co jakiś czas. To nie to.
~AJ 19-02-2016 20:56
Fajnie, że są w tej szkole profesorowie umiejący wyciągnąć z uczniów to co najlepsze i z tej najlepszej strony zaprezentować to innym! Niestety wielu robi złą opinię tej szkole, ale to co robi "Roman's Teamu" zasługują na najwyższe uznanie! Szacunek! Naprawdę fajna gala i świetna zabawa!
~uczeń 19-02-2016 22:46
Najlepsza edycja! Il Padrino mistrzostwo świata!!!! Chłopcy - najprzystojniejsi mafiozi na świecie!!! Tancerki - fantastyczny układ, nie wiadomo było, na którą patrzeć, takie byłyście BOSKIE!! Kelnerka - bajka, przesłodka i urocza, zresztą jak zwykle!! Choreografia, scenografia BOMBA!! Auto powinno być sprzedane za grubą kasę (na licytacji Owsiaka na bank był by milion!! Podsumowując : WSZYSCY BYLIŚCIE CUDOWNI!!!! Dzięki za dreszcze, emocje i to wzruszenie!! Dumny bylem, ze to moja szkoła:)
~pff 20-02-2016 0:18
Spędziłem tam onegdaj cztery lata,to prawda,że jeden kiepski nauczyciel połozy cień na wspomnieniach ,obyście takich tam jak najmniej spotykali :) A idea świetna :)
~ 20-02-2016 14:52
Swietna impreza szkoda tylko, ze jak zwykle nie zabraklo na niej Pani Machalek:(. Czy ta Pani moglaby sie wreszcie zabrac do pracy !!! Czy parcie na szkielko to jedyna "umiejetnosc" tej Pani ? :((.
~ 20-02-2016 22:41
A o pani Czernow to ktos przede mna zapomniał napisać?
~ 20-02-2016 22:46
dodam jeszcze, że to jest chyba jedyna szkoła, do której na uroczystości pan prezydent chętnie przybywa, a do innych jakoś brakuje mu czasu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group