Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 7908
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiele radości mimo niepełnosprawności. Balowali "pod czarnym kotem"

Sobota, 5 lutego 2011, 9:30
Aktualizacja: Niedziela, 6 lutego 2011, 8:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wiele radości mimo niepełnosprawności. Balowali
Fot. TEJO
– We wspólnym obcowaniu znikają wszelkie upośledzenia – pod tym tradycyjnym hasłem bawili się wczoraj niepełnosprawni na dorocznym balu karnawałowym. Tym razem impreza trafiła do gościnnego wnętrza Orient Expressu, a motywem przewodnim był czarny kot.

Choć siedzą na wózkach, są niewidomi, często podpierają swoje niełatwe życie kulami, nie skarżą się na swój los, nie obwiniają innych, ale promieniują uśmiechem, energią i talentami – mówi o niepełnosprawnych Leszek Karbowski, prezes oddziału jeleniogórskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

W piątek wieczorem aż do sobotniego „bladego świtu” to założenie udowadniali ci, którzy – nie bacząc na ograniczenia – udali się na bal karnawałowy „Pod czarnym kotem”. Łącznie bawiło się tam około 120 osób, w tym niektórzy z uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Przybyli także ci, którzy – wprawdzie są zdrowi – ale pomaganie niepełnosprawnym to dla nich codzienność, choćby przedstawiciele Rotary Club.

Balowicze w znacznej większości dostosowali się do prośby organizatorów i dotarli na bal w „kocim” przebraniu: a to w maseczce, a to z uszami, a to z ogonem, a to ze specjalnym makijażem. – Witamy całą kocią wiarę! – wykrzykiwał Krzysztof Langer z Kabaretu PAKA, który zaprezentował swój program i prowadził część imprezy.

Podczas balu miał miejsce tradycyjny plebiscyt na „Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca 2010”, wybrano także Królową i Króla Balu (nazwiska wkrótce podamy). Nie zabrakło konkursów z rozmaitymi nagrodami. Były też wyróżnienia dla osób aktywnie wspierających niepełnosprawnych, a także okolicznościowe statuetki „Orient Expressu”, które wręczała Alicja Dusińska, gospodarz wieczoru.

Bal „Pod czarnym kotem” był trzynastą z serii zabaw karnawałowych organizowanych przez TWK, przy wsparciu PFRON, Proinval S.A. oraz Przedsiębiorstwa „Simet” S.A.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group