Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7050
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Większość jest "na tak" dla Wojcieszowa

Piątek, 31 sierpnia 2018, 6:37
Aktualizacja: Niedziela, 2 września 2018, 7:10
Autor: WAC
Region: Większość jest "na tak" dla Wojcieszowa
Fot. KED
Zakończyły się prowadzone przez Starostwo Powiatowe konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic Powiatu Jeleniogórskiego poprzez przyłączenie do niego gminy Wojcieszów.

Konsultacje społeczne były prowadzone w formie ankiet dostępnych drogą elektroniczną oraz tradycyjną. Spośród mieszkańców powiatu, którzy zdecydowali się wypowiedzieć na ten temat, zdecydowana większość poparła starania mieszkańców Wojcieszowa, którzy wyrażają wolę, aby ich miasto zmieniło przynależność administracyjną z powiatu złotoryjskiego na jeleniogórski.

Przypomnijmy. Mieszkańcom Wojcieszowa od dawna jest bliżej do Jeleniej Góry, niż do Złotoryi. Już w 1999 roku Wojcieszów i Świerzawa w referendum wypowiedziały się za przynależnością do powiatu jeleniogórskiego. Mimo to, ich wola nie została uszanowana i oba miasta znalazły się w powiecie złotoryjskim. Większość wojcieszowian pracuje w Jeleniej Górze, tu też uczęszcza do szkół średnich większość tamtejszej młodzieży. Tymczasem sprawy urzędowe, między innymi w urzędzie skarbowym czy w sądzie, muszą załatwiać w Złotoryi, a niektóre nawet w Legnicy (na przykład w Sądzie Okręgowym). Równie ważkim powodem, dla którego mieszkańcy Wojcieszowa chcą "wziąć rozwód" ze Złotoryją jest fatalna sytuacja finansowa tamtejszego powiatu.

Teraz na ten temat musi wypowiedzieć się Rada Powiatu Jeleniogórskiego, która na wydanie uchwały opiniującej ma czas do 6 września. Ostatnie zdanie w tej kwestii należeć będzie jednak do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Twoja reakcja na artykuł?

26
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group