Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8538
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Wiedzą wiele o Policji

Czwartek, 21 października 2021, 6:00
Autor: 112
Mysłakowice: Wiedzą wiele o Policji
Fot. Archiwum Policji
W Mysłakowicach odbył się XXIII finał wojewódzki konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej”, w którym wzięła udział młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy.

W konkursie udział wzięło 7 drużyn, mi.in. z Jeleniej Góry, Mysłakowic, Kamiennej Góry i Bolesławca. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i zadania artystycznego. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – Wydział Prewencji oraz DWK OHP.

Przygotowanie do konkursu poprzedziły liczne szkolenia młodzieży, które z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadziła mł.asp. Beata Sosulska – Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze,

W ramach przygotowania młodzieży do konkursu opracowano specjalne pokazy multimedialne i materiały szkoleniowe. Przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań dla wychowanków Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach.

Pod kątem właściwego przygotowania młodzieży do konkursu policjantka na szkoleniach omówiła następujące zagadnienia: wiedza o Policji – podstawowe wiadomości o zadaniach, uprawnieniach i wyposażeniu Policji, Prewencja kryminalna, Zagrożenia terrorystyczne, Prawa człowieka.

Zwycięzcą XXIII edycji konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej” okazała się drużyna OHP z Bolesławca, I indywidualne miejsce zajął wychowanek OHP Jelenia Góra, II grupowe miejsce zajęła drużyna OHP Kamienna Góra, a III drużyna z Mysłakowic. Każda drużyna otrzymała puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, a nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
390
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group