Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2985
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Więcej pieniędzy na inwestycje i remonty

Sobota, 14 czerwca 2014, 7:14
Aktualizacja: Niedziela, 15 czerwca 2014, 22:37
Autor: UM/ Jel
Jelenia Góra: Więcej pieniędzy na inwestycje i remonty
Z dodatkowych pieniędzy zaplanowano m.in. budowę mostu na kanale Młynówka wraz z dojazdami
Fot. Angela
Pozyskane przez Miasto dodatkowo środki pozabudżetowe, dobra realizacja odpisów podatków z PIT i CIT i ponadprzeciętne wpływy z majątku miasta pozwoliły zwiększyć wydatki na potrzeby Jeleniej Góry. Będzie można więc wykonać prace, których wcześniej nie było w budżecie.

Co za dodatkowe pieniądze powstanie? Zaplanowano m.in. budowę mostu na kanale Młynówka wraz z dojazdami. Pochłonie to pochłonie 1.959 tys. zł, a zwiększenie dotychczas rezerwowanych kwot o 859 tys. pozwoli na tę realizację niemal natychmiast.

O kwotę 550 tys. zł zwiększyły się środki przekazywane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, tym sposobem został „zamknięty” budżet budowy trzech węzłów przesiadkowych, nieopodal dworca PKP, przy osiedlu Łomnickim i na ul. Podgórzyńskiej. Łącznie ta inwestycja kosztować będzie ponad 3.880 tys. zł, z tego z budżetu Miasta – tylko ok. 1 mln zł. (Pisaliśmy o tym na naszym portalu – przyp. red.)

Pierwotnie na zadania z inicjatyw społecznych (zostały wskazane trzy: budowa parkingu przy SP 11, modernizacja nawierzchni ul. Cieplickiej oraz zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Jagniątkowie) przewidywano 150 tys. zł. Tę sumę udało się zwiększyć do 342 tys. zł

Powiększono o 600 tys. złotych środki przeznaczona na oczyszczenie letnie i zimowe miasta oraz utrzymanie zieleni w pasach drogowych, zwiększono o 190 tys. zł (z 1.340 do 1.530 tys. zł) środki na utrzymanie zieleni, cięcia sanitarne, dosadzenia kwiatów, itp.

MOPS w br. będzie realizował kolejną (trzecią) edycję projektu „Postaw na siebie”. Całość środków – 1.400.000 zł pochodzi z funduszy zewnętrznych, a projekt kierowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem i wymagających stworzenia warunków do integracji ze społeczeństwem, na rozwijanie umiejętności społecznych i ponoszenie kwalifikacji zawodowych

Około 1.160 tys. zł przeznaczone będzie na podwyżki wynagrodzeń (to przeciętnie 4% do dyspozycji kierownika zakładu) we wszystkich jednostkach budżetowych, placówkach i instytucjach kultury Miasta, gdzie ostatnia regulacja na jeszcze niższym poziomie miała miejsce w 2012 r.

Zakup i montaż platformy przyschodowej w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych będzie kosztować 21 tys. zł, uda się to przeprowadzić w ciągu kilkunastu najbliższych tygodni

Zwiększono o ok. 300 tys. zł środki na oświetlenie uliczne oraz o 100 tys. złotych na remont, wymianę i usprawnienia oświetlenia drogowego.

Dodatkowe 50.000 zł pozwoli przeprowadzić trzy imprezy sportowe, w tym: rozgrywki w piłkę nożną, koszykową i ręczną Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież, MUD PARTY – wyścig starych aut terenowych oraz wyścigi łodzi trzech jeleniogórskich liceów ogólnokształcących

55 tys. zł otrzyma Muzeum Przyrodnicze, które pozyskało podstawową kwotę 200 tys. zł na realizację swoich ekspozycji i wystaw czasowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group