Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7744
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Wichura narobiła szkód

Piątek, 6 grudnia 2013, 10:22
Aktualizacja: 10:35
Autor: Angela
Do trzynastu powalonych drzew w Jeleniej Górze i regionie wyjeżdżali od wczoraj (5.12) wieczorem jeleniogórscy strażacy. Drzewa spadały na drogi i linie energetyczne. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Według prognoz wiać ma do wieczora.

Dzisiaj (6.12) strażacy cały czas wyjeżdżają do kolejnych zdarzeń. Rano dwukrotnie udrażniali przejazd do elektrowni wodnych „Bobrowice” w okolicach Wieży Krzywoustego. Około godz. 8.00 przewrócone drzewo oparło się o sieć energetyczną. Pół godziny wcześniej kolejne drzewo tarasowało ulicę Karola Miarki, a na ul. Krasickiego złamany wierzchołek wisiał nad jezdnią i chodnikiem. Po godz. 7.00 przewrócone drzewo tarasowało część krajowej trójki w Maciejowej na ul. Wrocławskiej, a o godz. 5.30 blokowało przejazd w Siedlęcinie. Ok. godz. 4.00 drzewa spadły też na drogę w Podgórzynie i w Kowarach.

Niespokojnie było też wczoraj wieczorem. Od godz. 17.30 strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew w Karpaczu przy ul. Wilczej, Jagniątkowie na ul. Agnieszkowskiej czy Starej Kamienicy. Na ulicy Moniuszki walczyli również z oderwanym przez wiatr fragmentem zadaszenia na wysokości szóstej kondygnacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group