Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3072
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiaty w opłakanym stanie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 listopada 2008, 8:29
Aktualizacja: 10:55
Autor: Angela
Przy ulicy Bankowej w przystankowej budce od lata jest "klimatyzacja". Brakuje dwóch szyb. Pasażerowie marzną.
Fot. TEJO
Ponad 80 wiat przystankowych w Jeleniej Górze zostało zdewastowanych i wybito w nich szyby. Zima już dała o sobie znać i pasażerowie na przystankach nie mieli gdzie schować się przed chłodem. Niestety, na naprawy obiektów nie ma pieniędzy.

Pomazane, połamane, z dziurami w dachu i w ściankach bocznych, w końcu bez szyb i dachów – taki jest obecny obraz wielu wiat przystankowych w Jeleniej Górze. Pasażerowie narzekają, że po przystankach zostały tylko ich metalowe konstrukcje, i że z każdej strony na nich pada, śnieży i wieje. Zwrócił nam na to uwagę Czytelnik z Zabobrza.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji mówią otwarcie o tym, że o wybrakowanych przystankach doskonale wiedzą, bo na bieżąco robione są ich przeglądy. Z drugiej strony, MZK wobec skali i siły działania wandali pozostaje jednak bezradny.
- Biorąc pod uwagę fakt, że codziennie demolowane są dwa lub trzy przystanki i dodatkowo kilka wiat na raz podczas weekendów, nie jesteśmy w stanie naprawić tak dużej ilości braków – mówi Leszek Chmielewski, kierownik marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Bywa, że w jednym dniu wymieniamy szybę na przystanku, a następnego dnia jest ona wybijana razem z kolejną. A koszt takiej szyby to około 200 złotych plus robocizna.

Sprawa staje się o tyle poważna, że w tym roku skończyły się już pieniądze na naprawę tego, co niszczą uliczni chuligani. – Wszystkie szyby, które mieliśmy w zapasie zostały już wydane, podobnie jest z pieniędzmi na remonty wiat – podkreśla L. Chmielewski. Dlatego teraz na naprawę zdewastowanych przystanków będzie trzeba poczekać do przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~dady 28-11-2008 9:38
A na Zabobrzu np. koło Szpitala, na Noskowskiego, Sygietyńskiego może postawiliby choć taką wybrakowaną. Byle miała dach! Teraz tyle opadów.
~JeleniogórzaninT 28-11-2008 11:36
Konstrukcje wiat są bardzo skorodowane- przykładowo wiata przy teatrze - już nawet nie trzeba wandali żeby doszło do zawalenia się całości pod naporem wiatru czy mokrego śniegu.Może, w tych lepiej zachowanych konstrukcjach zamiast szyb wstawiać płyty z polimetakrylanu metylu( popularne plexi)( albo stalowe blachy zwłaszcza w miejscach, gdzie wiaty ustawione są pod murem ( Podwale) budynkiem (W.Polskiego).Tam nie musi być przecież drogiej szyby.No i niech ekipy z MZK konserwują te konstrukcje też pod względem rdzy bo ta zeżre wszystkie wiaty niebawem.
~s. 28-11-2008 18:44
Niech ratusz da kasę na remont wiat. W końcu MZK to firma, którą rządzą nasi wybrańcy .
~mpaweł 28-11-2008 19:37
Niech się MZK martwi o swój interes, przystanki nie pasują do reszty miasta, poza tym ich wykonanie i użyte do tego materiały są toporne, tandetne i brak im wytrzymałości, poza tym wiaty są już stare. Wykupić ubezpieczenie i pieniążki na remonty będą. Dostajecie kasę od miasta i sprzedajecie bilety, nadmieniam, że paliwo potaniało.
~pasażer II 28-11-2008 20:37
na pewno taniej będzie gdy MZK zatrudni na nocną zmianę 2 bystrych ochroniarzy lub policjantów /oczywiście zapłaci im dodatkowo/, samochód osobowy - służbowy stoi w nocy na zajezdni i jest do wykorzystania.Wandale będą wiedzieć że w każdej chwili może podjechać samochód z policjantami. Coś Panowie z marketingu MZK trzeba wymyslić i robi, a nie tylko narzekać. Wiecie kiedy i które przystanki są najczęściej demolowane.
~Sabath 28-11-2008 21:18
u mnie na wsi jest jeden jedyny przystanek bez budy i pasażerowie stoją koło drzewa
~mich 28-11-2008 21:31
Najbardziej co rozzuchwala wandali to ich poczucie całkowitej bezkarnośći.Nalezy poniesc koszty zwiazane z ochrona w nocy takich obiektow.A przylapanych lobuzow w sposob drakonski karac!Kara ma byc odstraszająca dla potencjalnych nasladowcow.Jnnego sposobu nie widze.
~Arek 28-11-2008 22:41
A może by tak przy okazji zrezygnowac z tych żółto-zielonych odpustowych wiat. Nie mozna by bardziej estetycznych?
~karolinka 28-11-2008 23:13
oni zafsze niemają pieniędzy
~jelinek 29-11-2008 0:01
Rozebrać wiaty i po problemie.
~Wesley 29-11-2008 0:55
Niestety taka smutna prawda :( Bardzo niewiele jest przystanków w J.Górze, które spełniają jako tako swoją funkcję właśnie w okresie jesienno-zimowym, czyli chronią przed wiatrem, deszczem, śniegiem. Weźmy sobie np. przystanki w Łomnicy: 1. Łomnica Szkoła - drewniana wiata w kierunku Łomnicy jest w opłakanym stanie, brak tam ławek (została jedna belka), wiele desek zostało powyłamywanych, jest strasznie brudno. 2. Łomnica Sklep - wiata w kierunku J.Góry została postawiona prawie 10 lat temu. Od tamtego czasu boczne szyby w ogóle zniknęły, zadaszenie też pozostawia trochę do życzenia, ławka jest, ale strach na nią siadać, bo strasznie brudna. 3. Łomnica Mleczarnia - tutaj już zdecydowanie lepiej - w obydwu kierunkach, z tym, że jest to głównie spowodowane faktem, iż z tamtych przystanków rzadko ktoś korzysta, aczkolwiek ławki są, zadaszenie jest i względnie nie wieje i nie zmokniemy gdy się tam schowamy. Jeżeli chodzi o J.Górę to jest jak jest, tutaj chyba nie trzeba opisywać. Ale może stworzymy listę najlepszych przystanków w mieście?
~ 29-11-2008 19:10
szkło hartowane używane do budowy tablic do koszykówki (przezroczystych). Oczywiście minimalnie mniejsza grubość, ale wandali wytrzymie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group