Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 5334
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wezwał pomoc i... zaatakował ratowników

Środa, 21 kwietnia 2021, 10:18
Autor: WAC
Region: Wezwał pomoc i... zaatakował ratowników
Fot. policja
Nietypowy przebieg miała interwencja służb ratowniczych w powiecie lubańskim. 46-latek najpierw prosił o pomoc policjantów oraz służby medyczne, by potem znieważyć i zaatakować interweniujących funkcjonariuszy i ratowników.

Kilka dni temu funkcjonariusze prewencji z Legnicy pełniący służbę na terenie powiatu lubańskiego otrzymali wezwanie na interwencję. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali osobę zgłaszającą oraz zespół ratownictwa medycznego, podejmujący próbę udzielenia pomocy leżącemu na ziemi mężczyźnie. Zgłaszający oświadczył, iż to leżący na ziemi nieznajomy prosił go o wezwanie policji oraz pogotowia.

Na widok funkcjonariuszy mężczyzna, który miał wymagać pomocy zareagował agresją. Podczas interwencji 46-latek uderzył legitymującego go funkcjonariusza, a następnie kopnął policjanta i ratownika medycznego, kierując przy okazji w ich kierunku wulgaryzmy.

W takiej sytuacji mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora. Został on przebadany na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że miał blisko 2 promile. Następnie mężczyznę przewieziono na badania do szpitala, gdzie stwierdzono brak przeciwwskazań do pobytu w policyjnym areszcie.

46- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego został już przesłuchany i usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, do którego się przyznał. Za takie zachowanie mężczyźnie może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
3
18%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
12%
Złości
9
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
447
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group