Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4666
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Weź psa na lato

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 czerwca 2006, 20:55
Autor: TEJO (współpraca Agata)
Fot. Arek
Porzucane przez właścicieli psy to wakacyjny problem dla jeleniogórskiego Schroniska dla Małych Zwierząt. Wiele takich czworonogów trafia do boksów placówki. Z powodu przepełnienia nie uda się tam uruchomić płatnego „psiego hotelu”. Taką usługę proponuje za to placówka w Kostrzycy.

Jak mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik SdMZ, pracownicy placówki przed wakacjami i latem mają znacznie więcej pracy.
– Ludzie porzucają psy w lasach wyrzucając je z samochodu. Zdarza się, że przywiązują czworonogi do drzew. Mamy o tym sygnały i zajmujemy się takimi zwierzętami – wyjaśnia kierownik Ragiel.

Jeszcze niedawno placówka rezerwowała boksy dla tych czworonogów, których właściciele nie mogli zabrać swojego pupila na wakacje, a także nie mieli możliwości zostawienia zwierzęcia u znajomych. Teraz w Jeleniej Górze takiego rozwiązania nie będzie, ponieważ w schronisku nie ma miejsca: przebywa tam około 100 psów.

Lukę w rynku wyczuli właściciele „psiego hotelu” w Kostrzycy, który mieści się przy ulicy Jeleniogórskiej 2. Ale tam za letnie przechowanie psa w legowisku w boksach, które znajdują się w budynku, trzeba zapłacić. Utrzymanie średniej wielkości mieszańca kosztuje około 20 złotych za dobę.
– Psy są wyprowadzane dwa razy dziennie na spacery. Warunkiem przyjęcia jest okazanie aktualnej książeczki szczepień – informują właściciele placówki.

Jak się dowiedzieliśmy w punktach informacji turystycznej, zmienia się mentalność właścicieli pensjonatów, zwłaszcza agroturystycznych. – Coraz częściej psy, a nawet koty, są tam mile widziane, za minimalną dodatkową opłatą – usłyszeliśmy. Warunek: turyści ze zwierzętami muszą utrzymać po nich czystość.

Zdaniem działaczy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami to bardzo pozytywna postawa. – Ale nic nie zwalnia ludzi o dbanie o zwierzę, które mają w domu. Nie można czworonoga traktować jak przedmiot lub maskotkę, które przed wakacjami wyrzuca się do lasu – podkreśla E. Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ja 12-06-2006 21:08
bardzo biende sa te zwierzeta potrzebuja duzo milosci!!!!!!!!!!
~**** 12-06-2006 21:14
Jakie śliczne pieski!!!!!!!!
~IgorekYa 13-06-2006 7:18
****: Jak tak ci się podobają to sobie weź psa ze schroniska...
~Izabell 13-06-2006 19:49
Ja wzielam 10 lat temu i za zadne pieniadze bym go nie oddala -jest kochany.
~Tomex 13-06-2006 21:43
Przepraszam że odbiegam troche od tematu ale dosłownie mam ochote twarz właścieciela wsadzić w odchody ich piesków pozostawione na trawniku a czasami się zdaża że nawet na chodniku. I czy nie powiecie że wkurzające jest jak się wdepnie w "kupe" takiego pieska jakiejś paniusi? Kiedyś zwruciłem babce uwage że gdzie wydala się jej pies że tu się dzieci bawią i takie tam ale ona jeszcze wyskoczyła z "pyskie" do mnie że co to ja jestem że jej uwage zwracam.
~******* 13-06-2006 22:47
wzielem juz dwa pieski ze schroniska i powiem ze sa bardzo wierne.
~.,.,;klghjsdhs/./.,.. 14-06-2006 13:50
to są same kundly są głopie i brzydkie jak takl kochacie zwierzeta to sami bieście je do domu narobią wam na dywanie a wy będziecie sprzątac one śmierdzą te psy srają wszędzie i tyle!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group