Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7129
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weź psa na lato

Poniedziałek, 12 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 czerwca 2006, 20:55
Autor: TEJO (współpraca Agata)
Jelenia Góra: Weź psa na lato
Fot. Arek
Porzucane przez właścicieli psy to wakacyjny problem dla jeleniogórskiego Schroniska dla Małych Zwierząt. Wiele takich czworonogów trafia do boksów placówki. Z powodu przepełnienia nie uda się tam uruchomić płatnego „psiego hotelu”. Taką usługę proponuje za to placówka w Kostrzycy.

Jak mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik SdMZ, pracownicy placówki przed wakacjami i latem mają znacznie więcej pracy.
– Ludzie porzucają psy w lasach wyrzucając je z samochodu. Zdarza się, że przywiązują czworonogi do drzew. Mamy o tym sygnały i zajmujemy się takimi zwierzętami – wyjaśnia kierownik Ragiel.

Jeszcze niedawno placówka rezerwowała boksy dla tych czworonogów, których właściciele nie mogli zabrać swojego pupila na wakacje, a także nie mieli możliwości zostawienia zwierzęcia u znajomych. Teraz w Jeleniej Górze takiego rozwiązania nie będzie, ponieważ w schronisku nie ma miejsca: przebywa tam około 100 psów.

Lukę w rynku wyczuli właściciele „psiego hotelu” w Kostrzycy, który mieści się przy ulicy Jeleniogórskiej 2. Ale tam za letnie przechowanie psa w legowisku w boksach, które znajdują się w budynku, trzeba zapłacić. Utrzymanie średniej wielkości mieszańca kosztuje około 20 złotych za dobę.
– Psy są wyprowadzane dwa razy dziennie na spacery. Warunkiem przyjęcia jest okazanie aktualnej książeczki szczepień – informują właściciele placówki.

Jak się dowiedzieliśmy w punktach informacji turystycznej, zmienia się mentalność właścicieli pensjonatów, zwłaszcza agroturystycznych. – Coraz częściej psy, a nawet koty, są tam mile widziane, za minimalną dodatkową opłatą – usłyszeliśmy. Warunek: turyści ze zwierzętami muszą utrzymać po nich czystość.

Zdaniem działaczy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami to bardzo pozytywna postawa. – Ale nic nie zwalnia ludzi o dbanie o zwierzę, które mają w domu. Nie można czworonoga traktować jak przedmiot lub maskotkę, które przed wakacjami wyrzuca się do lasu – podkreśla E. Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group