Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7947
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wesołych i jasnych Świąt! Już od dziś

Piątek, 18 września 2009, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 25 września 2009, 8:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wesołych i jasnych Świąt! Już od dziś
Fot. Organizator
Od 24 do 27 września Cieplice rozbłysną choinkami i innymi świetlnymi symbolami Bożego Narodzenia. Wszystko w ramach przedświątecznego pokazu iluminacji świątecznych zorganizowanego przez twórców Karkonoskiego Festiwalu Światła. Pokazy potrwają w godz. 18 – 24. Dziś o godz. 22 odbędzie się impreza integracyjna: "Światło impresje".

Na pokaz zapraszają: prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski oraz firma LBL. Impreza pod hasłem „Miasto – Światło – Święta” uświetni obchody Września Jeleniogórskiego. Organizatorzy tłumaczą, że to odpowiedź na rosnące zainteresowanie iluminacjami świątecznymi i właściwym wykorzystaniem ich do oświetlenia przestrzeni publicznych miast podczas celebracji Świąt Bożego Narodzenia.

– Celem Workshopu jest prezentacja najnowocześniejszych, energooszczędnych technologii i produktów związanych z iluminacjami używanymi do dekoracji miast w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Swoją ofertę zaprezentuje pięciu kluczowych producentów i dystrybutorów z branży iluminacji świątecznych :
Multidekor, Eneos, CR-Gama, IPB Dekoracje oraz Odeon.

Prezentacjom światła towarzyszyć będą prezentacje i wykłady na temat właściwych metod stosowania światła w przestrzeni publicznej. Prelegentami będą znani polscy wykładowcy. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni, oprócz prezentujących się firm, również przedstawiciele miast i gmin oraz właściciele hoteli i ośrodków turystycznych z terenu całej Polski.

Z ciekawszych punktów programu czwartku (24 września) warto wymienić wykład architekt Grażyny Czory o iluminacji przestrzeni publicznej (godz. 15 – Pałac Schaffgotshów). Godzinę później o świetle w mieście w kontekście estetyki i ekonomii opowie Marek Łasiński, dyrektor handlowy Philips Lighting Poland. O godz. 17 zacznie się prelekcja arch. Hanny Michalak. Tytuł: „Dekoracje świetlne w mieście”. W godz. 18 – 24 potrwa pokaz iluminacji, a o godz. 22 odbędzie się impreza integracyjna: „Światło impresje”. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wernisaż wystawy kompozycji kwiatowych Jolanty Chodorskiej-Gilewicz. Początek w południe w hotelu Caspar na placu Piastowskim.

W piątek (25 IX) w godz. 10 – 12 potrwają prezentacje wystawców, a o godz. 12 w auli Pałacu Schaffgotschów odbędzie się losowanie nagród dla uczestników. Impreza „Miasto – światło – święta” zakończy się w niedzielę (27 września).

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group