Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8033
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wesoła „siódemka” w słońcu skąpana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 czerwca 2010, 13:06
Aktualizacja: Sobota, 12 czerwca 2010, 8:06
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Szare na co dzień podwórko Szkoły Podstawowej nr 7 ożyło dziś feerią barw i radością dzieci, które bawiły się na boisku szkolnym razem z rodzicami w Rodzinnym Festynie Sportowym. Atrakcji i dla ducha, i dla ciała nie zabrakło, a co najważniejsze – dopisała kapryśna ostatnio pogoda.

W imprezie brali także udział przedstawiciele władz samorządowych. Na otwarciu pojawił się prezydent Marek Obrębalski i zastępczyni przewodniczącego rady miejskiej Anna Ragiel. Wszystkich przywitała Elżbieta Rybak, dyrektorka szkoły.

Pierwszym punktem programu były pokazy zapaśnicze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Centrum”, którego wiceprezesem i trenerem jest Czesław Czerniec. Następnie przygotowano szereg atrakcji: konkurencje rodzinne (wyścigi „stonóg”, „skoczków” i „przebierańców” oraz sztafetę kelnerów), pokaz umiejętności sportowych najmłodszych uczniów i rozgrywki sportowe dla klas starszych (finały piłki ręcznej).

Nie obyło się również bez indywidualnych konkurencji sportowych w duchu zdrowej rywalizacji (m.in. rzut do celu, rzut kółkiem do gry w ringo, tor szybkościowy z kijem hokejowym, bieg z jajkiem na łyżce, wyścigi na hulajnodze, celowanie marchewką na kiju do butelki). Do dyspozycji młodzieży była także strzelnica sportowa. Straż miejska zorganizowała miasteczko ruchu drogowego, w którym można było zdać egzamin na kartę rowerową. Chętnych nie zabrakło. Pojawił się także wóz strażacki z wysięgnikiem.

Atrakcją festynu była loteria fantowa, przy której zgromadził się spory tłumek, zwłaszcza że wśród nagród znalazły się tak ulubione gadżety. Urządzono również kawiarenkę, w której oferowano kawę, herbatę, zimne napoje i upieczone przez mamy uczniów ciasta. Na uczestników imprezy czekały jeszcze kiełbaski z grilla, wata cukrowa, bigos i pierogi.

W tym dniu spotkali się przyjaciele szkoły. Była więc okazja wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi rzeczywistości „siódemki”, spokojnie przyjrzeć się pracy nauczycieli i uczniów, ale także po prostu odpocząć i zapomnieć o troskach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~MM 11-06-2010 14:04
A Czesiu Czerniec jest niezniszczalny :-)
~Ryszard Kiełek 12-06-2010 12:15
Gratuluję pomysłu i świetnej imprezy...a co z obiecanym przez władze Miasta nowym boiskiem szkolnym ?.....
~Omnibusik 12-06-2010 16:24
Do Pana Ryszarda Kiełka; Obiecane przez Pana Prezydenta "nowe" boisko ujrzy światło dzienne już pod koniec sierpnia br. Podczas wakacji 2010 będzie trwała renowacja boiska.
~Ryszard Kiełek 20-06-2010 19:21
Dzięki za wspaniałą informację i trzymam za słowo ! Myślę że Pan Prezydent zyska przyjaciół...ja takim napewno będę...Chciałbym uczestniczyć w otwarciu tego boiska, bo było to moim i moich kolegów z lat szkolnych marzeniem.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group