Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8678
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wesoła „siódemka” w słońcu skąpana

Piątek, 11 czerwca 2010, 13:06
Aktualizacja: Sobota, 12 czerwca 2010, 8:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wesoła „siódemka” w słońcu skąpana
Fot. TEJO
Szare na co dzień podwórko Szkoły Podstawowej nr 7 ożyło dziś feerią barw i radością dzieci, które bawiły się na boisku szkolnym razem z rodzicami w Rodzinnym Festynie Sportowym. Atrakcji i dla ducha, i dla ciała nie zabrakło, a co najważniejsze – dopisała kapryśna ostatnio pogoda.

W imprezie brali także udział przedstawiciele władz samorządowych. Na otwarciu pojawił się prezydent Marek Obrębalski i zastępczyni przewodniczącego rady miejskiej Anna Ragiel. Wszystkich przywitała Elżbieta Rybak, dyrektorka szkoły.

Pierwszym punktem programu były pokazy zapaśnicze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Centrum”, którego wiceprezesem i trenerem jest Czesław Czerniec. Następnie przygotowano szereg atrakcji: konkurencje rodzinne (wyścigi „stonóg”, „skoczków” i „przebierańców” oraz sztafetę kelnerów), pokaz umiejętności sportowych najmłodszych uczniów i rozgrywki sportowe dla klas starszych (finały piłki ręcznej).

Nie obyło się również bez indywidualnych konkurencji sportowych w duchu zdrowej rywalizacji (m.in. rzut do celu, rzut kółkiem do gry w ringo, tor szybkościowy z kijem hokejowym, bieg z jajkiem na łyżce, wyścigi na hulajnodze, celowanie marchewką na kiju do butelki). Do dyspozycji młodzieży była także strzelnica sportowa. Straż miejska zorganizowała miasteczko ruchu drogowego, w którym można było zdać egzamin na kartę rowerową. Chętnych nie zabrakło. Pojawił się także wóz strażacki z wysięgnikiem.

Atrakcją festynu była loteria fantowa, przy której zgromadził się spory tłumek, zwłaszcza że wśród nagród znalazły się tak ulubione gadżety. Urządzono również kawiarenkę, w której oferowano kawę, herbatę, zimne napoje i upieczone przez mamy uczniów ciasta. Na uczestników imprezy czekały jeszcze kiełbaski z grilla, wata cukrowa, bigos i pierogi.

W tym dniu spotkali się przyjaciele szkoły. Była więc okazja wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi rzeczywistości „siódemki”, spokojnie przyjrzeć się pracy nauczycieli i uczniów, ale także po prostu odpocząć i zapomnieć o troskach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1209
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group