Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7325
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wesoła alternatywa bez procentów

Wtorek, 25 maja 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wesoła alternatywa bez procentów
Fot. Ania
W nocy z soboty na niedzielę w klubie Kwadrat przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze odbyła się impreza w ramach „Alternatywnej Sceny DMC”. Kilkadziesiąt osób tańczyło w rytm muzyki, jaki specjalnie dla nich zagrali DJ–e. Podczas zabawy nikt nie pił alkoholu.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Maciek Wowk, DJ Muzycznego Radia. Jeleniogórzanie znają go, jako autora listy przebojów Dance Mix Chart, którą w każdy piątek słucha wielu z nich

- Obserwując imprezy klubowe zdałem sobie sprawę, że mamy coraz większą oprawę audiowizualną-lasery, głowice czy fajerwerki , ale muzyki jakby coraz mniej. Muzyki która jest sensem i sednem tego co robię i chciałbym robić, dlatego zdecydowałem się na kolejny krok: powołanie do życia Alternatywnej Sceny DMC – mówi Maciej Wowk. - Imprezy te są formą warsztatów DJ-skich, służą rozpowszechnianiu różnych form muzyki elektronicznej, ale przede wszystkim dają szansę pokazania się młodym, pełnym energii i pasji ludziom.

Uśmiechnięte twarze i roztańczone ciała osób dowiodły, że impreza się udała. Niewątpliwym sukcesem przedsięwzięcia jest także to, że młodzi ludzie bawili się bez alkoholu, który jest nieodzownym składnikiem większości zabaw.

Dzięki „Alternatywnej Scenie DMC” młodzi muzycy mają okazję pokazać, co tak naprawdę w duszy im gra. Podczas występów na żywo każdy z nich prezentuje swój własny styl. W ten sposób publiczność w pewnym sensie współuczestniczy w tworzeniu muzyki elektronicznej. Istotne jest także to, że artyści mają pełną swobodę, nikt niczego im nie narzuca.

Na tego typu imprezy przyjeżdżają chętnie ludzie z całej Polski. Kilometry nie są dla nich najważniejsze. Liczy się muzyka, której na co dzień nie mogą usłyszeć.
- Zloty są dla nas nie tylko okazją do spotkania w gronie miłośników muzyki elektronicznej. Dzięki zapraszanym DJ-om mamy również szansę poznać najrozmaitsze style i gatunki muzyczne, związane z elektroniką. Wszystko to ma niepowtarzalny, nieco undergroundowy charakter. Fenomenalna, jedyna w swoim rodzaju atmosfera sprawia, że z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje- mówi Karolina Walenkiewicz ze Zgorzelca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group