Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4795
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Wernisaż nie tylko dla pań – już dzisiaj

Piątek, 6 marca 2020, 11:02
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2020, 6:19
Autor: WAC
Mysłakowice: Wernisaż nie tylko dla pań – już dzisiaj
Fot. organizator
Wielkimi krokami zbliża się 8 marca, czyli święto wszystkich pań. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach przygotował na dziś (6.03) Wernisaż wystawy pt. "Siła i Kruchość – Kobiety w malarstwie Małgorzaty Pernak De Gast i hafcie Krzysztofy Kaczorowskiej". Wydarzenie rozpocznie sie o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Obszar poszukiwań malarskich Małgorzaty Pernak de Gast obejmuje obserwacje życia codziennego ludzi. Jej ulubione tematy to portrety ludzi, zwierząt, kobiet z okresu Art.-Deko oraz żołnierzy z okresu Napoleona. Widziana rzeczywistość jest pretekstem do przejścia w świat fantazji, gdzie proste wartości splatają się z odwiecznymi pragnieniami i doznaniami. Ten świat, pełen barwnych, fantastycznych postaci stanowi źródło inspiracji pozwalając na nieograniczoną swobodę wypowiedzi. Przy zastosowaniu dość rzadkiej techniki witrażowej, autorka charakteryzuje postaci poprzez kolory, kontrastowe i czyste barwy, ale barwy nierzeczywiste... jakby spoglądała na człowieka przez szkiełko, lub aparaturę medyczną. W barwach kryją się emocje, nastroje. Dominuje smutek, samotność, zaduma i oczekiwanie miłości.

Tematem prac Krzysztofy Kaczorowskiej są motywy zaczerpnięte z różnych źródeł. Niektóre dzieła artystka tworzy na specjalne zamówienie. Fanem jej twórczości był nieżyjący już Jerzy Szmajdziński, dla którego wykonała obraz galopujących po wodzie koni. Często zamówienia pochodzą od księży i z kościołów, dla których wykonuje komże, serwety, alby.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group