Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3157
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Weekendowa kronika policyjna

Niedziela, 13 kwietnia 2008, 16:32
Aktualizacja: 16:33
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

Narozrabiali po kielichu
Policjanci w pościgu zatrzymali dwóch 18-letnich mieszkańców Jeleniej Góry oraz 16-latka, którzy wybili szybę w oknie i drzwiach budynku szkolnego. Wandale byli nietrzeźwi. 18-letni sprawcy trafili do policyjnego aresztu.


Zemsta na radiowozie
22-latek upił się i urwał lusterko w oznakowanym radiowozie policyjnym. Funkcjonariuszy akurat nie było w pojeździe, bo załatwiali interwencję domową, która dotyczyła właśnie pijanego mężczyzny. Sprawcę osadzono w izbie zatrzymań.

Pobili i okradli
Policjanci z Cieplic w pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 37 lat oraz 25-letnią kobietę, którzy przed jednym z jeleniogórskich lokali pobili mężczyznę, a następnie ukradli mu pieniądze i telefon. Łączne straty jeleniogórzanin oszacował na kwotę 960 zł. Napadnięty mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy i telefon. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu.

Przekupili diagnostę
Dwóch 36-latków, choć jeździło samochodem nie spełniającym wymagań przepisów kodeksu drogowego, nakłoniło jednego z diagnostów w Jeleniej Górze do poświadczenia nieprawdy co do przeprowadzonego badania technicznego pojazdu. Do zdarzenia doszło dwa lata temu. Sprawa wyszła na jaw teraz. Prokurator okręgowy w Jeleniej Górze zastosował wobec 36-latków środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 900 zł.

Dręczył matkę przez osiem lat
Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy aresztował na trzy miesiące 36-letniego jeleniogórzanina, który przez osiem lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką.

Wyłudzacz pod dozorem
42-letni legniczanin chciał wyłudzić kredyt w jednym z banków w Jeleniej Górze. Posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Przestępstwo wyszło na jaw. Oszust został objęty dozorem policyjnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group