Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5580
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wędrówki jeleni

Sobota, 27 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 21:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Symbol miasta już wkrótce może przestać zdobić bramy dawnych koszar.

- Absolwentom centrum nie podoba się pomysł zabrania jeleni - mówi pułkownik Janusz Górecki, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników Radar.
Byli żołnierze Centrum Szkolenia Radioelektronicznego bronią spiżowych jeleni strzegących bramy wjazdowej do ich dawnych koszar. Ostatnio pojawiło się kilka pomysłów przeniesienia ich w inne miejsca.

- Dziś jelenie są najlepszymi ambasadorami Jeleniej Góry we wszystkich zakątkach Polski - mówi pułkownik Janusz Górecki, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników Radar.
On i jego koledzy są zaniepokojeni propozycjami przeniesienia pomników z bramy w inne miejsce.

Dyskusja o przenosinach toczy się wśród radnych. Niektórzy proponują ustawienie ich w parku zdrojowym w Cieplicach. Inni przenosiny na inną bramę byłej jednostki, która obecnie jest głównym wejściem do Kolegium Karkonoskiego.

- Nie mamy wobec nich żadnych planów. Niech lokalna społeczność zadecyduje o ich losie, choć według mnie powinny zostać na dawnym miejscu - mówi Jerzy Wiczkowski, zastępca dyrektora wrocławskiego oddziału agencji.
Wkrótce właściciel jeleni zmieni się. Nieodpłatnie przejmie je gmina Jelenia Góra.
Prezydent Józef Kusiak tłumaczy, że sprawa pomników jest otwarta.

Jeśli rogacze pozostaną w miejscu, w którym stoją od lat, będą strzegły powstającego w dawnych koszarach centrum administracyjnego miasta, w którym pomieszczą się starostwo, archiwum państwowe, powiatowy urząd pracy i biblioteka Kolegium Karkonoskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group