Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6103
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: We wtorek kolejna sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 22 lutego 2016, 20:02
Aktualizacja: Wtorek, 23 lutego 2016, 7:55
Autor: Przemek Kaczałko
XXIV sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry już jutro (wtorek, 23.02). Po burzliwych dyskusjach na temat nowych taryf "Wodnika" radni zajmą się sprawami organizacyjnymi dotyczącymi przedszkoli i szkół oraz projektem uchwały ws. utworzenia Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Początek obrad zaplanowano na godz. 9:00.

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
2. Powołanie sekretarza obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Prezydenta Miasta Jeleniej Góry o pracy między sesjami.
5. Projekt uchwały w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Jelenia Góra, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.
6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jelenia Góra, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem oraz dokumentów do ich potwierdzenia.
7. Projekt uchwały w sprawie ustalenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jelenia Góra, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem oraz dokumentów do ich potwierdzenia.
8. Projekt uchwały w sprawie utworzenia z dniem 1 września 2016 r. Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Jeleniej Górze.
9. Projekt uchwały w sprawie określenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Jelenia Góra oraz ustalenia wysokości opiat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym czas ustalony przez organ prowadzący na zapewnienie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.
10. Sprawy różne: przyjęcie do protokołu sprawozdań z działalności komisji stałych w 2015 r.,
11. Interpelacje, zapytania i wnioski.
12. Zakończenie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group