Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8178
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wciąż żyją wśród nas

Środa, 4 listopada 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wciąż żyją wśród nas
Przy nagrobku ks. Dominika Kostiala, długoletniego proboszcza kościoła św. Erazma i Pankracego, uwielbianego przez parafian.
Fot. TEJO
W listopadowym nastroju zadumy w Osiedlowym Domu Kultury odbędzie się dziś spotkanie poświęcone pamięci znanych jeleniogórzan, którzy – choć odeszli – są wciąż duchem tu obecni.

Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego i Alina Obidniak, długoletnia szefowa Teatru im. Norwida, porozmawiają o Marii i Borysie Jarmoluk, płk. dypl. Czesławie Jasińskim, księdzu prałacie Dominiku Kostialu oraz o znanych lekarzach: Tadeuszu Rolskim i Jerzym Timmlerze.

Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry,Osiedlowy Dom Kultury, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Jeleniogórskie Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR.

– To już trzecie spotkanie, w którym nie pomija się sylwetki zmarłego żołnierza, zasłużonego dla Jeleniej Góry. Tym razem z inicjatywy lwowiaków, jest nim Czesław Jasiński. I bardzo nas powinno cieszyć,
że to osoby cywilne postanowiły oddać w ten sposób hołd naszemu żołnierzowi – mówi Jan Ganowicz ze Stowarzyszenia Radar.

Początek spotkania o godz. 17 w sali widowiskowej ODK na Zabobrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group