Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4885
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważny piknik harcerski

Piątek, 4 maja 2018, 6:56
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2018, 8:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ważny piknik harcerski
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (3.05) harcerze z Jeleniej Góry i okolic zorganizowali w centrum miasta imprezę pod hasłem "100 pomysłów na patriotyzm". Było radośnie, różnorodnie i patriotycznie.

Każdy chętny mógł po miejskich uroczystościach związanych z 227. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja wrócić na Plac Ratuszowy, gdzie o godz. 13:30 rozpoczął się piknik harcerski z szeregiem atrakcji.

Jak podkreślali organizatorzy, święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych w Polsce i to dobra okazja, aby harcerze też dali coś od siebie. - Chcemy, aby poza poważnymi, ale ważnymi uroczystościami odbywała się też część radosna, pozytywna. Pokazujemy, że patriotyzm w dzisiejszym świecie to przede wszystkim umiejętność funkcjonowania, pracowania w tym kraju i czucia się Polakiem - powiedziała Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze.

Impreza była też okazją do zaprezentowania mieszkańcom uroków harcerstwa. - Ten rok jest dla nas wyjątkowy, bo obchodzimy również 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego - dodała komendantka. W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 100 tysięcy harcerzy, z czego w samej Jeleniej Górze i powiecie ok. 450. - Oni spotykają się co tydzień na zbiórkach, bawią się i uczą wielu umiejętności, które w późniejszym życiu bardzo im się przydadzą - zapewnia "Majka".

Wśród atrakcji był tor przeszkód zapewniony przez strażaków z OSP Sobieszów, była też żaglówka, malowanie twarzy, występy artystyczne, grill, pyszne wypieki, mnóstwo konkurencji sprawnościowych, Kużnia Parkowa z Maciejowej, a na zakończenie zaplanowane było ognisko. W ramach ZHP funkcjonują też kręgi seniora i właśnie ich przedstawicielki wspominały jak przez lata zmieniało się harcerstwo. - To są żywe pomniki historii - podkreśliła M. Łabaziewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group