Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 10503
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważne wsparcie dla jeleniogórskiego szpitala

Środa, 31 stycznia 2018, 14:46
Aktualizacja: Czwartek, 1 lutego 2018, 5:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ważne wsparcie dla jeleniogórskiego szpitala
Fot. Przemek Kaczałko
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej otrzymało pozytywną decyzję o umorzeniu podatku za 2017 rok na kwotę blisko 600 tysięcy złotych. Dzisiaj (31.01) prezydent Jeleniej Góry wraz z dyrektorem szpitala oficjalnie poinformowali o tym fakcie. To nie pierwsze wsparcie ze strony władz miasta dla placówki prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Przedstawiciel szpitala wyraził ogromną wdzięczność za tę decyzję. - Nie możemy sobie pozwolić na zaległości publiczno-prawne, bo płacenie ich warunkuje możliwość uzyskania dofinansowania do prowadzonych inwestycji - w tej chwili prowadzone są inwestycje o wartości ponad 30 milionów złotych - powiedział na wstępie Tomasz Dymyt, dyrektor WCSKJ. - Dzięki tej decyzji możemy składać oświadczenia o braku zaległości w tym zakresie - dodał T. Dymyt.

Z kolei prezydent podkreślił, że sprawne działania placówki jest w interesie wszystkich mieszkańców miasta. - To już stała zasada naszej współpracy ze szpitalem. Zdajemy sobie sprawę, że WCSKJ ma największy problem w wydatkach bieżących - nowe urządzenia, tomografy, remonty - to wszystko generuje koszty stałe. Umorzenie podatku pozwoli szpitalowi lepiej funkcjonować - przekonuje Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Gór, który nie podał całkowitej kwoty umorzeń za 2017 rok, ale przekonuje, że nie są to ogromne środki, a szpital jest w tej kwestii "liderem".

Z danych dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej możemy wyczytać, że za 2016 rok szpital otrzymał umorzenie niemal 766 tys. zł. W sumie prezydent podjął decyzję o umorzeniu podatku dla 20 podmiotów, na kwotę łączną niemal 1,2 mln zł. Szczegółowe dane za 2017 rok jeszcze nie zostały opublikowane - gdy się pojawią, poinformujemy mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
420
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
 
Kultura
Co z tym azotem?
 
Kultura
Wyjątkowe filmy w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Biegali na Zabobrzu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group