Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6944
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważne szkolenie w Rzemiosłach

Poniedziałek, 6 marca 2017, 7:42
Aktualizacja: 7:45
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Ważne szkolenie w Rzemiosłach
Fot. Użyczone
W minionym tygodniu, uczniowie z kierunku technologii drewna w jeleniogórskim Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, wzięli udział w szkoleniu z obsługi elektronarzędzi firmy Festool. Przeszkolona grupa młodzieży będzie w marcu reprezentować szkołę na olimpiadzie „Sprawny w Zawodzie”.

Konkurs organizowany jest od 1998 roku przez Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, a jego celem jest umożliwienie rywalizacji uczniom szkół zawodowych i techników z branży stolarskiej i drzewnej.

Rzemiosła, po raz drugi wezmą udział w olimpiadzie. W ubiegłym roku szkolnym, obecnie już absolwent technikum Marcin Bździuch zdobył piąte miejsce w konkursie na 25 uczestników.

Młodzież biorąca udział w szkoleniu firmy Festool, poznała działanie oraz techniki pracy z pilarką Kapex oraz nowoczesnymi wkrętarkami projektowanymi m. in. z myślą o stolarzach i cieślach.

Uczestnicy samodzielne wykonali szereg ćwiczeń z zastosowaniem wspomnianych narzędzi. Szkolenie przeprowadził Grzegorz Bator, przedstawiciel firmy Festool.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group