Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4617
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Warsztaty w górach dla głuchoniewidomych

Środa, 6 lipca 2016, 8:15
Aktualizacja: 8:22
Autor: Robert Czepielewski
Karpacz: Warsztaty w górach dla głuchoniewidomych
Fot. Robert Czepielewski
W Karpaczu rozpoczęły się warsztaty, zorganizowane przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym. To już druga edycja. Program jest bardzo urozmaicony – od wycieczek i poznawania roślinności do nauki samoobrony czy zajęć z udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku do Karpacza przyjechała dwudziestoosobowa grupa głuchoniewidomych. Każdej osobie towarzyszy opiekun, który jest do dyspozycji od godz. 8.00 do godz. 22.00. Warsztaty zaczęły się 4 lipca i potrwają do 16 lipca.

Michał Drzewek, kierownik warsztatów zapytany, jak szkolenia prowadzone przez TPG wpływają na ludzi z taką niepełnosprawnością odpowiedział, że już samo wyjście tych osób z domu jest dużym osiągnięciem. A wyjście z domu uwalnia od wyobcowania, ale też wzmacnia aktywności ruchową. - Dlatego podczas warsztatów duży nacisk kładziemy też na zajęcia ruchowe i ogólnorozwojowe - dodaje.

Warsztaty realizowane są w ramach trzeciego okresu projektowego pod nazwą „Zielone Światło Dla Aktywnego Rozwoju Osób Głuchoniewidomych II” i są współfinansowanego ze środków PFRON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group