Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4862
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wandale niszczą, ząb czasu nadgryza

Niedziela, 10 sierpnia 2008, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Wandale niszczą, ząb czasu nadgryza
Fot. TEJO
Część budynków zarówno w Cieplicach jak i w Sobieszowie straszy. Niektóre z nich popadają w ruinę nadgryzione zębem czasu, innym natomiast „pomagają” wandale. Szanse na remonty elewacji są niewielkie.

– Bardzo lubię spacerować po Cieplicach, jednak przechadzkę często psują mi pomalowane sprejem ściany i sypiące się ruiny domów – powiedziała nam Marta, którą spotkaliśmy w uzdrowiskowej części miasta.

Kolejną z bolączek Cieplic i dzielnicy pod Chojnikiem jest kiepski stan techniczny budynków. Odpadające tynki i przeciekające dachy to najczęstsza przypadłość wśród domów mieszkalnych w tamtych okolicach.

Jak się dowiedzieliśmy, rok 2008 jest dla Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe” bardzo pracowity. Do głównych zadań ZGL-u w tym roku należeć będzie wymiana pokrycia dachowego na ulicach Karkonoskiej (trzy domy), Zjednoczenia (dwa domy), Cieplickiej (trzy domy) oraz na ulicach Tabaki, Turystycznej i na osiedlu XX-Lecia (po 1 pokryciu dachowym).

– Roboty dekarsko-blacharskie są najbardziej kosztowne – usłyszeliśmy w ZGL „Południe”. – Oprócz wymiany dachu planujemy również inne, mniej kosztowne prace, takie jak: docieplenie komina czy uzupełnienie tynków.

Dowiedzieliśmy się również, że w ramach prac remontowych wymieniona zostanie instalacja gazowa na ulicy Podgórzyńskiej oraz instalacje elektryczne przy ulicach Młyńskiej, Cieplickiej, Wita Stwosza, Wolności i na Placu Piastowskim. Niestety, w planach nie ma modernizacji elewacji nawet najbardziej zaniedbanych cieplickich kamienic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group