Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13535
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wandale niszczą, ząb czasu nadgryza

Niedziela, 10 sierpnia 2008, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Wandale niszczą, ząb czasu nadgryza
Fot. TEJO
Część budynków zarówno w Cieplicach jak i w Sobieszowie straszy. Niektóre z nich popadają w ruinę nadgryzione zębem czasu, innym natomiast „pomagają” wandale. Szanse na remonty elewacji są niewielkie.

– Bardzo lubię spacerować po Cieplicach, jednak przechadzkę często psują mi pomalowane sprejem ściany i sypiące się ruiny domów – powiedziała nam Marta, którą spotkaliśmy w uzdrowiskowej części miasta.

Kolejną z bolączek Cieplic i dzielnicy pod Chojnikiem jest kiepski stan techniczny budynków. Odpadające tynki i przeciekające dachy to najczęstsza przypadłość wśród domów mieszkalnych w tamtych okolicach.

Jak się dowiedzieliśmy, rok 2008 jest dla Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe” bardzo pracowity. Do głównych zadań ZGL-u w tym roku należeć będzie wymiana pokrycia dachowego na ulicach Karkonoskiej (trzy domy), Zjednoczenia (dwa domy), Cieplickiej (trzy domy) oraz na ulicach Tabaki, Turystycznej i na osiedlu XX-Lecia (po 1 pokryciu dachowym).

– Roboty dekarsko-blacharskie są najbardziej kosztowne – usłyszeliśmy w ZGL „Południe”. – Oprócz wymiany dachu planujemy również inne, mniej kosztowne prace, takie jak: docieplenie komina czy uzupełnienie tynków.

Dowiedzieliśmy się również, że w ramach prac remontowych wymieniona zostanie instalacja gazowa na ulicy Podgórzyńskiej oraz instalacje elektryczne przy ulicach Młyńskiej, Cieplickiej, Wita Stwosza, Wolności i na Placu Piastowskim. Niestety, w planach nie ma modernizacji elewacji nawet najbardziej zaniedbanych cieplickich kamienic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
523
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group