Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8441
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Walczyli o Bełt Chojnika. Obronili fortecę

Niedziela, 21 sierpnia 2011, 7:58
Aktualizacja: 8:25
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Walczyli o Bełt Chojnika. Obronili fortecę
Fot. Agrafka
Dziewięćdziesięciu rycerzy zmierzyło się w miniony weekend w turnieju kuszniczym o Bełt Chojnika i w bitwie o Zamek Chojnik.

Do Bractwa Zamku Chojnik, które działa prężnie już od 19 lat, należy 25 rycerzy i dam. Co roku organizują Rycerski Turniej Kuszniczy o Złoty Bełt Chojnika. W tym roku wzięłu udział w turnieju bractwa z Bolkowa, Płocka, Czerwionki, Torunia, a także z Czech.

- To już 22. turniej zorganizowany na Zamku Chojnik. Raz zdarzyło się, że turnieje odbyły się dwa razy w jednym roku. Jest to najstarszy konkurs rycerski w Polsce o Bełt Chojnika, czyli strzałę do kuszy, która jest nagrodą przechodnią. Rycerze i damy strzelają z kuszy oraz z łuku. Odbyły się także pokazy rycerskie i walki na miecze. Jak co roku gościmy rycerzy z Chorągwi Ziemi Czeskiej. Tradycyjnie nie obeszło się bez potyczki o zamek z Husytami, ale oczywiście forteca nigdy nie została zdobyta – powiedział Jerzy Czajka, kasztelan Zamku Chojnik.

W niedzielę 21 sierpnia odbędzie się strzelanie o „Złoty Bełt”, prezentacja zawodników, strzelanie w turnieju Wilhelma Tella, pokazy tańców dawnych, pasowanie rycerskie, pokazy poszczególnych bractw, finał strzelania o „Złoty Bełt”, spektakl teatralny, wręczenie nagród zwycięzcom, a także losowanie nagród dla publiczności. O 17.00 rozpocznie się kolejny szturm na Chojnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group