Czytających: 8912

Podgórzyn: Walczyli do końca

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 11:28
Aktualizacja: 11:55
Na inaugurację jeleniogórskiej B–klasy Mitex Podgórzyn podejmował powracające do ligowych rozgrywek – Rudawy Janowice Wielkie. Po ciekawym spotkaniu, które w napięciu trzymało do ostatnich sekund – obie ekipy podzieliły się punktami.

W pierwszej połowie kibice nie mieli zbyt wielu okazji do podrywania się z betonowej trybuny. Dopiero w 39. minucie miejscowych uradował Mateusz Gruszecki, który otworzył wynik spotkania. Po zmianie stron goście szybko wyrównali - w 52. minucie gola z rzutu karnego strzelił Cezary Szarafin. Chwilę później (54. minuta) ponownie cieszyli się fani Mitexu, bowiem na listę strzelców ponownie wpisał się M. Gruszecki. Na odpowiedź janowiczan nie trzeba było długo czekać - w 60. minucie wyrównał Młodziński. Oba zespoły nie rezygnowały z walki o pełną pulę i w 86. minucie wydawało się, że gospodarze dopięli swego - ładnego gola z rzutu wolnego strzelił Rafał Lewandowski. Jak się okazało, w doliczonym czasie gry (90'+2) radość zapanowała w szeregach Rudaw, bowiem wynik na 3:3 ustalił Urbańczyk.

Mitex Podgórzyn - Rudawy Janowice Wielkie 3:3 (1:0)

Mitex: Krawczyk - Baranowski, Staniecki, P. Gruszecki, Jankiewicz, R. Lewandowski, Szabat, Zin, Jałocha, M. Gruszecki, Gromyko. Rezerwowi: Bogulski, Nowicki, S. Lewandowski, Białas, Świder.
Widzów: 30.

W następnej kolejce (1 września 2019 r.) Mitex zagra we Wleniu z miejscową Pogonią, a Rudawy pauzują.