Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7230
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walczą o klub Karkonosze

Środa, 11 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:55
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Czarne chmury nadciągnęły nad czwartoligowca

Zarząd Karkonoszy Jelenia Góra podał się do dymisji, klubowa kasa świeci pustkami, a niektórzy piłkarze nie chcą już grać. – Nie dopuścimy do upadku drużyny – zapowiadają kibice, którzy zbierają podpisy pod petycją do prezydenta o pomoc

Utrzymanie klubu w czasie rundy kosztuje ok. 250 tysięcy złotych – wylicza Zygmunt Jankowski, członek zarządu. – Podaliśmy się do dymisji, bo nie udało nam się uzyskać takich pieniędzy. Od drobnych sponsorów mamy w sumie ok. 20 tysięcy złotych. Miasto przekazuje nam jedynie dotację na młodzież.
– Nie dopuścimy do upadku klubu z ponad 50-letnią tradycją – mówią tymczasem kibice Karkonoszy. Ich zdaniem, wszystkiemu winne są władze miasta. – Gdzie jest sponsor, którego podobno załatwił nam prezydent? Do dzisiaj nie wpłynęła od niego ani złotówka.
– Po co utrzymywać placówki kultury, których prawie nikt nie odwiedza? – mówi Maniek, jeden z fanów Karkonoszy. – Te pieniądze można by przeznaczyć na sport. Na mecze Karkonoszy w latach świetności przychodziło po kilka tysięcy osób.
– Mogę specjalną decyzją przeznaczyć dodatkowe pieniądze na klub, ale to spowoduje, że inni ustawią się w szeregu z wyciągniętymi rękami – mówi prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak. – Zadaniem miasta jest wspieranie sportu młodzieżowego i staramy się to robić na tyle, na ile to możliwe. Kluby seniorskie muszą same zadbać o pieniądze. Postaram się załatwić sponsora, ale dopiero
w drugiej połowie roku.
– Karkonosze na szkolenie młodzieży otrzymają w tym roku od miasta 50 tysięcy złotych – mówi wiceprezydent Bogusław Gałka. – Przelaliśmy już część z tych pieniędzy, ale okazało się, że ZUS zablokował konto klubu i nie można ich wykorzystać.
Wszystko dlatego, że Karkonosze zalegają ZUS-owi z zapłatą pochodnych od wynagrodzeń trenerów. Chodzi o około
9 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
583
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group