Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7100
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walczą o indeksy wiedzą o turystyce

Sobota, 9 stycznia 2016, 8:05
Aktualizacja: Niedziela, 10 stycznia 2016, 8:37
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Walczą o indeksy wiedzą o turystyce
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
„Szlaki turystyczne – od pomysłu do realizacji” – to temat przewodni tegorocznej, III edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce, której etap okręgowy odbył się wczoraj (8.01) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. O miejsce w finale walczyło 14. uczniów z siedmiu szkół z Dolnego Śląska, w tym uczennice „Ekonoma”: Justyna Wicher z kl. 4 oraz Monika Sobańska z kl. 3. Wyniki poznamy za dwa tygodnie, a finał odbędzie się w kwietniu br. w Spale.

Do rozwiązania tekstów oraz jednego zadania praktycznego zasiadło wczoraj 14. uczestników wyłonionych w etapie szkolnym olimpiady (w październiku i listopadzie minionego roku). Każdy miał nadzieję na dostanie się do finału, bo jest o co walczyć. Nagrodą główną etapu krajowego jest zwolnienie finalistów z egzaminów zawodowych, a najlepsza piętnastka odbierze indeksy na wybrane uczelnie wyższe. W przygotowaniu uczniów do zmagań tradycyjnie zaangażowali się nauczyciele.

- Przygotowując nasze uczennice z Lilianną Rzepką, zwracałyśmy główną uwagę na geografię turystyczną, bo jak pokazały minione edycje olimpiady, dużo jest testów zawierających zdjęcia obiektów z całego świata, które trzeba rozpoznać – mówiła Bogumiła Ziemiańska, kierownik szkolenia praktycznego i nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. – Wiele pytań jest również z obsługi ruchu turystycznego, z marketingu oraz z programowania tras turystycznych w kraju i za granicą – dodała.

Z tej pomocy chętnie skorzystały jeleniogórskie uczennice. - Jestem w trzeciej klasie, więc do tej olimpiady musiałam się solidnie przygotować – mówiła Monika Sobańska. - Od października 2015 roku przerabiałam nie tylko materiał z książek szkolnych, ale i z internetu, czasopism branżowych, przewodników czy map. Bardzo ważna dla mnie była pomoc nauczycieli – dodała uczestniczka.

Nieco łatwiej miała Justyna Wicher. – Jestem w czwartej klasie, więc ten materiał mam już opanowany, musiałam go sobie tylko przypomnieć – mówiła. - Jak chyba każdy, liczę na ten indeks, ale nie wiem jeszcze, w którym mieście chciałabym studiować – dodała uczestniczka.

Wszystkim, a szczególnie jeleniogórskim uczestniczkom, życzymy zatem powodzenia, a o tym komu dopisało szczęście przekonamy się już za dwa tygodnie.

Na wczorajszą uroczystość otwarcia okręgowego etapu konkursu zaproszono m.in. lokalnych przedsiębiorców branżowych, Leszka Wrotniewskiego - przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, Pawła Domagałę - naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze czy Radosława Fijołka – przewodniczącego Rady Rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group