Sobota, 27 czerwca
33°C Jelenia Góra
reklamy

Walczą o indeks

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angelika Grzywacz 1 min czytania

Blisko 900 uczniów wzięło udział w tegorocznej XI edycji Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.

reklamy

W jeleniogórskim Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 odbył się etap okręgowy, do którego zakwalifikowało się 89 osób.
- W ubiegłym roku sześć osób pojechało do Warszawy na etap centralny – podkreśla Bogusława Bogucka, sekretarz konkursu.
Olimpiada swoim zasięgiem objęła dwa województwa: dolnośląskie i opolskie. W tym roku tematem konkursu były “Mikroorganizmy w żywności i żywieniu”. Podzielony został on na dwa bloki do wyboru: technologia i gastronomia z towaroznawstwem oraz biologiczno – chemiczne aspekty żywienia.
Na rozwiązanie testów uczestnicy mieli 90 minut. Z każdego bloku nagrodzonych zostało po pięć pierwszych osób, które otrzymały nagrody książkowe i inne upominki. Nieoficjalnie wiadomo, że do kolejnego etapu zakwalifikowało się pięciu uczestników (z najlepszymi wynikami z obu bloków). Wyniki musi jeszcze zatwierdzić komisja centralna. Szczęśliwcy to: Kamil Janicki, Ewelina Grotowska, Jolanta Tarasiewicz, Aleksandra Idzior i Agata Szczurowska.
Laureatką całej olimpiady na tym szczeblu została Ewelina Grotowska z Wałbrzycha, która na 100 możliwych punków uzyskała 96.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka