Sobota, 27 czerwca
22°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Walczą o indeks

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angelika Grzywacz 1 min czytania

Blisko 900 uczniów wzięło udział w tegorocznej XI edycji Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.

reklamy

W jeleniogórskim Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 odbył się etap okręgowy, do którego zakwalifikowało się 89 osób.
- W ubiegłym roku sześć osób pojechało do Warszawy na etap centralny – podkreśla Bogusława Bogucka, sekretarz konkursu.
Olimpiada swoim zasięgiem objęła dwa województwa: dolnośląskie i opolskie. W tym roku tematem konkursu były “Mikroorganizmy w żywności i żywieniu”. Podzielony został on na dwa bloki do wyboru: technologia i gastronomia z towaroznawstwem oraz biologiczno – chemiczne aspekty żywienia.
Na rozwiązanie testów uczestnicy mieli 90 minut. Z każdego bloku nagrodzonych zostało po pięć pierwszych osób, które otrzymały nagrody książkowe i inne upominki. Nieoficjalnie wiadomo, że do kolejnego etapu zakwalifikowało się pięciu uczestników (z najlepszymi wynikami z obu bloków). Wyniki musi jeszcze zatwierdzić komisja centralna. Szczęśliwcy to: Kamil Janicki, Ewelina Grotowska, Jolanta Tarasiewicz, Aleksandra Idzior i Agata Szczurowska.
Laureatką całej olimpiady na tym szczeblu została Ewelina Grotowska z Wałbrzycha, która na 100 możliwych punków uzyskała 96.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka