Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 7223
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Walczą o czystość rzek w Cieplicach

Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 9:15
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2011, 8:14
Autor: Angela
Jelenia Góra/Cieplice: Walczą o czystość rzek w Cieplicach
Fot. Organizatorzy
Meble, butelki, części samochodowe, zużyte opony – to tylko kilka z wielu nieczystości, jakie w minioną sobotę z rzeki Kamiennej w Cieplicach wyciągnęli przedstawiciele Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowisko Cieplice, Stowarzyszenia „Miłośnicy Cieplic” oraz osoby prywatne. Akcja miała za zadanie zwrócenie uwagi mieszkańców na problem zanieczyszczania rzek.

Oczyszczanie rzeki Kamiennej w Uzdrowisku Cieplice to pomysł radnego Janusza Szklarskiego i Marcina Kaflika, prezesa Stowarzyszenia „Miłośnicy Cieplic”. Do akcji włączyło się około 20 osób. Chętnych było jednak znacznie więcej, ale uczestniczyli oni w debacie o turystyce, którą w tym samym czasie zorganizowano w Jagniątkowie. Przez cztery godziny udało się zebrać duży kontener najróżniejszych śmieci, które zostały wywiezione przez MPGK na wysypisko.

- Posprzątano tylko krótki odcinek rzeki, ale akcja miała charakter edukacyjny i symboliczny. Chcieliśmy w ten sposób wpłynąć na innych, aby zauważyli naszą pracę i szanowali jej efekt. Miejmy nadzieję, że rzeki w uzdrowisku będą także symbolem czystości i zdrowia. Akcja została przeprowadzona w ramach innych działań prowadzonych z zarządem gospodarki wodnej i MPGK – mówi Robert Futerhendler, przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowisko Cieplice.

To pierwsza tego typu inicjatywa proekologiczna w Uzdrowisku Cieplice, ale nie ostatnia. W najbliższym czasie ruszy kolejna akcja zatytułowana „Kupa wstydu”, dotycząca problemu psich odchodów na chodnikach. Jej pomysłodawcami są uczniowie II LO im. C.K. Norwida. Jesienią natomiast Rada i Stowarzyszenie Cieplic chcą powalczyć o świeże powietrze w Uzdrowisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group